بازسازی آپارتمان + نمونه کار

بازسازی خانه به سبک مدرن در کرج

 

 

امروزه بازسازی آپارتمان قدیمی هزینه بر میباشد اما می تواند حال و هوای شمارا عوض نماید  و با ایجاد یک نقشه  ایده آل میتونید بهترین بازسازی را داشته باشید 

با گذشت زمان نیاز انسان نیز در تمان حیطه ها دچار تغییر شده است. امروزه داشتن محیطی برای زندگی و کار و مسکن یکی از نیاز های اساسی بوده است

دلیل دیگری که بازسازی آپارتمان قدیمی صورت میگیرد فرسایش آن می باشد. حوادث طبیعی، سیل و آتش سوزی وشرایط آب و هوا و استفاده مداوم از ساختمان خسارت هایی بر بنای ساختمان وارد می نماید که در این مواقع با بازسازی این بنا میتوان با صرف هزینه خیلی کمتر نسبت به تخریب اقدام کرد

از جمله دلایل دیگری که اقدام به بازسازی آپارتمان قدیمی خود می کنیم این بوده که به مرور زمان سیستم تاسیساتی ساختمان و لوله ها و فاضلاب آن در اثر استفاده زیاد دچار پوسیدگی می شوند که انجام خدمات بازسازی صرفه اقتصادی بیشتری نسبت جابه جایی به آپارتمان جدید دارد

آپارتمان های نوساز از قیمت بالاتری برخوردارند همچنین علاوه بر این اجاره آن ها نیز هزینه بیشتری در بردارد به همین دلیل بازسازی آپارتمان قدیم و نوسازی و تعمیرات آن از صرف هزینه های اضافه جلوگیری می کند. همچنین با اینکار از صرف هزینه های دیگری همچون جابه جایی و شکستگی و بسته بندی جلوگیری به عمل می آید

دلیل دیگر می تواند صنعت مد باشد. روز به روز با آمدن ترند های جدید  و مصالح جدید افراد به فکربازسازی آپارتمان قدیمی خود می افتند

اما در ابتدا باید دیوار ها و کف پوش و بعد قسمت های دیگر را تعمیر نمایید که تغییرات شامل تعویض کابینت ها و کاشی و سرامیک و … میباشد .اگر آپارتمان های قدیمی بازسازی نشوند خسارات جبران ناپذیری به همراه خواهند داشت که به منظور جلوگیری باید حتما بودجه ای را برای این کار کنار بگذارید و در اسرع وقت آن را به فرد متخصص این حوزه بسپارید

تیم مهندسی رومو  به صورت تخصصی در زمینه تعمیر و بازسازی آپارتمان های قدیمی در حال فعالیت بوده و می تواند آپارتمان های قدیمی شما را به آپارتمان نو و مدرن تبدیل کنید.

ممکن است با گذشت زمان، صاحب خانه به ایجاد یک تغییر کوچک و یا نسبتا بزرگ در خانه خود فکر کند. در بازسازی آپارتمان قسمت‌های مختلف آپارتمان ازجمله آشپزخانه، پذیرایی، سرویس بهداشتی، اتاق خواب و… متحمل تغییراتی می‌شوند که این تغییرات باتوجه به سلیقه و نظر صاحب خانه انجام می‌شوند. باید اشاره کرد که ایجاد تغییراتی در ساختمان‌ بر تغییرات حس‌وحال افراد هم بسیار تأثیرگذار است. شما می‌توانید با تغییر رنگ دیوارها و یا عوض کردن روکش مبلمان خود، تا حدودی تغییراتی را در فضا و منزل خود ایجاد کنید.

ممکن است که آپارتمان شما بسیار قدیمی باشد تاحدی که دیگر تغییر در رنگ دیوار اتاق و… جوابگو نباشد و همچنان کسل‌کننده به نظر بیاد در این صورت شما باید تاحد زیادی به بازسازی منزل خود بپردازید چراکه بازسازی آپارتمان سبب افزایش ایمنی بدنه ساختمان شده و همچنین در روحیه افراد منزل نیز تأثیرات مثبت و فراوانی دارد. اما باید گفت که بازسازی آپارتمان فقط به علت فرسوده بودن آپارتمان نیست، ممکن است صاحب خانه بخواهد باتوجه به سلیقه و علایق خود تغییراتی را در رنگ و نوع کابینت آشپزخانه و کمد اتاق خواب و یا رنگ سرامیک‌ها ایجاد کند.

در شهرهای بزرگ ازجمله تهران تعداد ساختمان‌های قدیمی و فرسوده تاحدودی زیاد است و به همین علت بازسازی آپارتمان در این شهر بسیار زیاد است و افراد باتوجه به درجه فرسوده بودن ساختمان و بودجه موردنظرشان آپارتمان خود را تعمیر و بازسازی می‌کنند. ما در ادامه درباره نکات قابل توجه قبل از بازسازی آپارتمان، مراحل بازسازی و…صحبت خواهیم کرد پس با ما همراه شوید.

نکات قابل توجه قبل از بازسازی آپارتمان

همانطور که اشاره شد افراد به دو دلیل اقدام به بازسازی آپارتمان می‌کنند یا ساختمان تاحد زیادی فرسوده است و مشکلات زیادی را برای افرادی که در آنجا سکونت دارند ایجاد کرده‌است و یا ممکن است صاحب خانه بخواهد باتوجه به سلیقه خود تغییراتی را در فضا منزل ایجاد کند. یکی از مهمترین نکات قابل توجه که باید قبل از بازسازی بدانید این است که حتما به میزان هزینه بازسازی و بودجه موردنظر توجه کنید. برای جلوگیری از ایجاد هزینه‌های اضافی حتما به لوله‌کشی‌های آب و گاز و سیستم‌های برق خود توجه کنید تا طی روند بازسازی دچار مشکل نشوند و هزینه اضافی را برای شما ایجاد نکنند.

1. یک بودجه واقع بینانه در نظر بگیرید

اگرچه ناگفته نماند که هر پروژه ای برای کنترل هزینه ها نیاز به بودجه دارد، اما یافتن تعادل بین برنامه های رویایی و مبلغی که برای یک پروژه اختصاص داده اید همیشه آسان نیست. به همین دلیل ضروری است که درک واقعی از قیمت گذاری، هم در مورد مصالح و هم با نیروی کار داشته باشید، بنابراین می توانید انتظارات را بر اساس آن اندازه گیری کنید.

2. در مورد یک محدوده کاری معقول تصمیم بگیرید

پس از تنظیم یک بودجه واقع بینانه، باید دقیقاً مشخص کنید که چه چیزی و چه زمانی ممکن است اتفاق بیفتد. همچنین ممکن است لازم باشد از خود سؤالات سختی در مورد آنچه واقعاً می خواهید در مقابل آنچه به سادگی می خواهید بپرسید. این به شما کمک می کند تا هدف واقعی پروژه را شناسایی کرده و قوانین مهمی را تعیین کنید. حتی می تواند به شما در برنامه ریزی و تعیین اینکه چه چیزی کار می کند کمک کند.

3. مواردی را که ارزش خرج کردن دارند از قبل تعیین کنید

یادگیری اینکه پول خود را برای چه چیزی خرج کنید، با ایجاد یک بودجه واقعی و تعیین محدوده کاری معقول همراه است. هر چه زودتر بتوانید این تصمیم را بگیرید، بیشتر می توانید در مسیر هزینه های خود بمانید. به این فکر کنید که از چه اقلامی بیشتر استفاده خواهید کرد، زیرا اینها محصولاتی هستند که ممکن است بالاترین ارزش را داشته باشند. اگر بودجه کمی دارید، ممکن است بخواهید در آرایش صرفه جویی کنید، زیرا این موارد می توانند به راحتی در طول زمان تغییر کنند.

4. یک چشم انداز روشن ایجاد کنید

از کاشی های دیوار گرفته تا وسایل توکار، هرکسی که قبلاً بازسازی آپارتمان را انجام داده باشد، می داند که بهتراست تقریباً همه چیز را قبل از شروع کار انتخاب کنید. دلیلش این است که وقتی بازسازی را شروع می‌کنید، تصمیم‌های زیادی برای گرفتن دارید، و هرچه از قبل تصمیم‌های بیشتری بگیرید، وضعیت بهتری خواهید داشت. ابزارهای آنلاین، بازدید از نمایشگاه یا نمونه‌های مصالح می‌توانند به شما کمک کنند، و از شروع خرید برای رسیدن به هدف نترسید.

5. درک آنچه در حال حاضر در اطراف است به دست آورید

شرایط یک آپارتمان می تواند بودجه و محدوده بازسازی را کاملاً تغییر دهد، زیرا گاهی اوقات یک کار به ظاهر ساده مانند اضافه کردن یک ورودی اضافی به یک اتاق می تواند منجر به سیم کشی مجدد کل خانه شود.

اهداف بازسازی آپارتمان مسکونی

برای بازسازی آپارتمان مسکونی اهداف مختلفی وجود دارد که افراد متخصص با درنظر گرفتن این اهداف به بازسازی آپارتمان می‌پردازند. برخی از اهداف بازسازی آپارتمان عبارتند از:

_بازسازی آپارتمان برای تعمیر تاسیسات ساختمان

_بازسازی به علت ایجاد فضا جدید

_بازسازی باهدف ایجاد تغییرات در کفپوش و دیوارپوش و یا سرامیک

_وجود نم و بازسازی آپارتمان برای تعمیر قسمت‌های مختلف

_بازسازی برای ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی منزل

_بازسازی نمای بیرونی ساختمان

_بازسازی به منظور مقاوم سازی ساختمان

مراحل بازسازی آپارتمان

بازسازی آپارتمان طبق نظر کارفرما یا همان صاحب خانه ایجاد می‌شود و افراد متخصص در این زمینه با دانستن هدف صاحب خانه از بازسازی، به نوشتن مراحل مختلف می‌پردازند و باتوجه به آن، بازسازی آپارتمان را انجام می‌دهند. در ادامه به این مراحل اشاره خواهیم کرد.

مرحله اول: اولین مرحله، بازسازی دیوارهای فرسوده و تخریب‌شده است. اما در این مرحله حتما باید به دیوارهای حمال توجه شود و از جابجایی و یا تخریب آن‌ها جلوگیری شود. وزن آپارتمان برروی دیوارهای حمال قرار دارد و به همین علت تخریب آنها بسیار خطرناک است. برای بازسازی دیوارهای فرسوده باید این دیوارها را تاحد زیادی تراش داد و این کار بادقت زیادی انجام می‌شود تا برای دیوارهای تازه مشکلی پیش نیاید.

مرحله دوم: در مرحله دوم باید به سراغ سرویس‌ها رفت. احتمال اینکه دیوار سرویس بهداشتی و حمام نم کشیده باشد، بسیار زیاد است و باگذشت زمان این نم‌ها به اتاق‌های مجاور نیز نفوذ پیدا می‌کنند و به همین علت باید این دیوارها تعمیر شوند. برای جلوگیری از نفوذ نم به دیوارهای مجاور از قیرگونی و یا ایزوگام استفاده می‌شود. در برخی از موارد و ساختمان‌های بسیار قدیمی، نم به دیوارهای مجاور نفوذ کرده و دردسرساز می‌شود.

مرحله سوم: در مرحله بعدی به بازسازی آشپزخانه می‌پردازیم. پیاده سازی سبک‌های مدرن در آشپزخانه باعث ایجاد تغییرات زیادی در فضای آن می‌شود و باید اشاره کرد که ایجاد یک فضا و تغییرات زیبا در آشپزخانه زیبایی دوچندانی را به محیط می‌دهد.

مرحله چهارم: در این مرحله به بازسازی ستون و سقف پرداخته می‌شود. این مرحله به ظرافت و دقت بالایی نیاز دارد و برای ایجاد سقف حتما باید به مقاومت و ایمنی آن بسیار زیاد توجه شود تا از بروز مشکلات و حوادث جلوگیری شود. در صورت وجود ترک و یا ریختگی گچ در سقف باید حتما آن‌را مرمت و بازسازی کرد.

در طبقه آخر باید توجه کنید که حتما پشت‌بام را هم عایق‌کاری کنید تا با بارش باران مشکلی برای سقف و دیوارهای ساختمان ایجاد نشود و از نفوذ آب و نم‌کشیدن دیوارها پیشگیری شود.

مرحله پنجم: برای کاهش هزینه‌های سرمایشی و گرمایشی حتما به نوع در و پنجره خود توجه کنید. پنجره‌های قدیمی باعت ورود سرما در فصول سرد می‌شوند و همچنین گرما و یا سرمای داخل خانه را به خارج از خانه انتقال می‌دهند که درنتیجه سبب اتلاف انرژی می‌شوند. پنجره‌های دوجداره نقش بسزایی در پیشگیری از اتلاف انرژی دارند و همچنین این پنجره‌ها تاحد زیادی از ورود سروصدای بیرون به داخل جلوگیری می‌کنند.

سوالاتی که باید قبل از بازسازی آپارتمان از خود بپرسید

قبل از اقدام به بازسازی آپارتمان حتما به سوالات زیر پاسخ دهید تا یک هدف کلی برای ایجاد تغییر در منزل خود داشته باشید.

_می‌خواهید چه فضاهایی از منزل خود را بازسازی کنید؟

_مقدار هزینه‌ای که برای ایجاد تغییرات در منزل خود درنظر گرفته‌اید چقدر است؟

_چه سبکی را برای دکوراسیون آپارتمان خود می‌پسندید؟

_لوازم خانگی شما از چه برندی هستند؟

_دوست دارید نوع متریال مصرفی شما از چه نوعی باشد؟

موارد تأثیرگذار در هزینه‌های بازسازی آپارتمان

در ادامه به برخی از مواردی که در هزینه‌های بازسازی آپارتمان نقش دارند اشاره می‌کنیم. شما باید قبل از بازسازی حتما به لیست زیر توجه کنید و هزینه‌های ناشی از این موارد را مورد توجه قرار دهید تا از ایجاد مشکل و یا کمبود بودجه جلوگیری شود. این موارد عبارتند از:

_طراحی نقشه سه‌بعدی دکوراسیون جدید آپارتمان

_دستمزد تیم اجرایی بازسازی

_حمل و انتقال نخاله‌های ناشی از تخریب به خارج از شهر

_هزینه‌های عملیات تخریب فضاهای مختلف

_هزینه‌های خرید وسایل مختلف برای ایجاد تغییرات در دکوراسیون منزل و بازسازی آن که این مواد باتوجه به کیفیت و مرغوبیت محصول قیمت متفاوتی دارند.

لیستی از تعمیرات و بازسازی آپارتمان

در ادامه لیستی از تعمیرات و بازسازی آپارتمان را برای شما آورده‌ایم.با مطالعه آن می‌توانید تعداد کارهایی را که می‌خواهید انجام دهید را مشاهده کنید.

_نقاشی

_لوله‌کشی

_کابینت‌سازی

_سرامیک

_کاشی

_برقکاری

_بنایی

_سقف‌کاذب

_کانال‌کشی

_گچ‌کاری

_نصب کاغذدیواری

_نصب کفپوش

_سیم‌کشی تلفن

_تعمیر شیرآلات

_نصب توالت

ترتیب بازسازی آپارتمان

برای اینکه بازسازی آپارتمان شما به بهترین نحو ممکن انجام شود بهتر است به ترتیب زیر عمل کنید.

_بازسازی آشپزخانه

_سرویس بهداشتی

_بازسازی پذیرایی و نشیمن

_بازسازی اتاق

بازسازی آشپزخانه

جالب است بدانید که بازسازی آشپزخانه در تغییر فضا و بازسازی آپارتمان بسیار تأثیرگذار است. قبل از اینکه به بازسازی آشپزخانه بپردازید باید بدانید که آیا می‌خواهید در مکان آشپزخانه تغییری ایجاد کنید یا خیر. مهمترین بخش بازسازی آشپزخانه، عایق‌کاری کف آن می‌باشد. طراحی کابینت‌ها، کفپوش، دیوارپوش، نورپردازی عمومی و.. مواردی است که در بازسازی آشپزخانه می‌توانید به آن‌ها توجه کنید. باید گفت که یکی از مهمترین اجزا آشپزخانه، کابینت‌ها هستند. اگر شما بودجه تغییر سبک کابینت‌ها را ندارید بهتر است به تعمیر و رنگ‌آمیزی آن‌ها بپردازید. برای بیشتر شدن فضا هم به شما پیشنهاد می‌کنیم که از قفسه‌های متحرک و شلف‌ها استفاده کنید. اگر فضای آشپزخانه شما مناسب است به شما قراردادن کانتر را پیشنهاد می‌کنیم کانترها می‌توانند جایگزین بسیار مناسبی برای کابینت‌ها باشند چراکه از قسمت زیرین آن می‌توانید به‌جای قفسه و کابینت هم استفاده کنید. اگر دیوارهای آشپزخانه شما کاشی دارند بهتر است که مرمت و یا درصورت وجود بودجه تعویض شوند. یکی از روش‌های ساده برای تعمیر دکوراسیون استفاده از چسب برای چسباندن کاشی‌هاست. درصورت کمبود بودجه می‌توانید کاشی‌ها و سرامیک‌های خود را رنگ‌آمیزی کنید.

بازسازی سرویس بهداشتی

یکی از گران‌قیمت‌ترین بخش‌های بازسازی آپارتمان، بازسازی سرویس بهداشتی و حمام است زیرا در این قسمت جزییات زیادی مثل لوله‌کشی، کاشی، وان و توالت فرنگی و.. وجود دارد. دوش و شیرآلات را می‌توان به عنوان اصلی‌ترین بخش بازسازی سرویس بهداشتی دانست. شما می‌توانید برای بازسازی سرویس بهداشتی‌های کوچک از توالت فرنگی دیواری استفاده کنید زیرا این نوع از توالت فرنگی جا و فضای کمتری را اشغال می‌کند. تعمیر تاسیسات، تعویض کفپوش، ترمیم عایق‌کاری، طراحی تجهیزات و قفسه‌ها و… را در بازسازی سرویس بهداشتی حتما مورد توجه قرار دهید.

شما می‌توانید باتوجه به سلیقه خود برای حمام منزلتان پرده و یا درب شیشه‌ای انتخاب کنید اما توجه کنید که قیمت درب‌های شیشه‌ای تاحدودی گرانتر است. محفظه‌های شیشه‌ای فضای بیشتری را اشغال می‌کنند و ابعاد حمام نیز کوچکتر می‌شود پس بهتر است از این درب‌ها در فضاهای کوچک استفاده نشود.

بازسازی پذیرایی و نشیمن

یکی از ارزان‌قیمت‌ترین بخش‌های بازسازی آپارتمان مربوط به بازسازی پذیرایی و نشیمن است. برای بسیاری از افراد اتاق نشیمن بسیار مهم است چراکه تمام اعضای خانواده در این مکان دورهم جمع می‌شوند و ساعت‌های زیادی را دورهم هستند. در ادامه به برخی از اقدامات لازم برای بازسازی اتاق نشیمن اشاره خواهیم کرد.

اقدامات قابل توجه برای بازسازی نشیمن

برای بازسازی اتاق نشیمن حتما به اقدامات و موارد زیر توجه کنید:

_تعبیه شومینه باتوجه به بودجه موردنظر صاحب خانه

_طراحی نورپردازی

_تغییر در مبلمان

_ایجاد تغییر در کف

_تغییر در مدل و نوع سقف

_ایجاد کتابخانه

_ایجاد شلف برای وسایل دکوری و تزئینی

_عوض‌کردن پنجره برای بیشترشدن کارایی فضا

بازسازی بالکن

یکی از مواردی که باعث ایجاد یک فضا دنج و ویژه در منزل شما می‌شود، بازسازی بالکن است. باید بدانید که بازسازی بالکن فقط برای بالکن‌های بزرگ انجام نمی‌شود بلکه این بازسازی را می‌توان برای بالکن‌های کوچک هم انجام داد. لوازم و مصالحی را که برای بازسازی بالکن مورد استفاده قرار می‌دهید باید از کیفیت و مقاومت بالایی برخوردار باشند و همچنین حتما به نوع آب‌وهوا منطقه‌ای که در آن سکونت دارید هم باید توجه کنید. نکته قابل توجه درباره بازسازی بالکن این است که حتما بالکن شما باید با طراحی و دکوراسیون جدید آپارتمان همخوانی داشته باشد.

بازسازی تاسیسات آپارتمان

یکی از ضروری‌ترین بخش‌های بازسازی آپارتمان، بازسازی تاسیسات آن است حتی اگر تاسیسات ساختمان شما دچار مشکل و یا ترکیدگی هم نشده‌است حتما باید به آن نگاهی انداخته شود زیرا باگذشت زمان ممکن است تجهیزات قدیمی مستهلک شوند و ازبین بروند که در این صورت خسارات زیادی برای ساختمان به بار می‌آورد.

بازسازی آپارتمان کوچک

 دریافت نور کافی در یک آپارتمان کوچک همیشه یک چالش بوده است. اما می توانید با ایده های درجه یک راه هایی برای به حداکثر رساندن میزان نور پیدا کنید.

خراب کردن دیواری که رو به نمایی جذاب است را در نظر بگیرید و یک پنجره از کف تا سقف نصب کنید. پنجره های بزرگ حس لوکسی را به خانه ایجاد می کند و همچنین مکان را با نور طبیعی اضافی روشن می کند.

نکته مثبت این است که شما می توانید در حالی که روی کاناپه نشسته اید فقط با باز کردن پرده ها به بیرون وارد شوید.

همچنان در حال افزودن پنجره ها، پنجره ای را روی سقف نصب کنید تا نور بیشتری وارد شود. سانروف ها به شما این امکان را می دهند که به راحتی درخانه خود به ستاره ها نگاه کنید.

وقتی صحبت از رنگ به میان می‌آید، هنگام روشن کردن فضا، رنگ واقعاً اهمیت دارد. شما نمی خواهید به سراغ رنگ های تیره تر بروید که نور طبیعی را منعکس نمی کنند. علاوه بر این، آنها همچنین اتاق را کوچکتر نشان می دهند.

از رنگ سفید استفاده کنید تا دیوارها نور طبیعی را منعکس کنند و اجازه دهند اتاق بزرگتر و روشن تر به نظر برسد.

روش‌هایی برای بازسازی آپارتمان‌های کوچک

 

یکی از حساس ترین نوع بازسازی است که باید کاملا اصولی انجام شود

باتوجه به اینکه در این نوع بازسازی فضا کم است باید گونه انجام پذیرد که فضا را بیشتراز آنچه هست نشان دهد

متراژ و رنگ دو فاکتور مهم هستند که فضای آپارتمان های کوچک را بزرگتر نشان می دهند

شاید شما فکر کنید که آپارتمان‌های کوچک را نمیتوان بازسازی کرد و یا با بازسازی کردن آن هم تغییراتی زیادی در دکوراسیون آپارتمان ایجاد نشود اما اصلا اینگونه نیست. برای بازسازی آپارتمان با متژارهای کم بهتر است از درهای کشویی و یا پارتیشن‌های متحرک استفاده کرده و از آنها برای جداسازی فضاها استفاده کنید. استفاده از پارتیشن‌ها باعث بیشترشدن کیفیت فضا شده و همچنین فضا زیادی را اشغال نمی‌کنند و اگر شما خواستید که تغییر جدیدی را در فضا ایجاد کنید میتوانید به راحتی این پارتیشن‌ها را جمع‌آوری کنید.

برای بزرگترشدن فضا می‌توانید وسایل جاگیر و اضافی را دور بیاندازید و به جای آنها از وسایل کم‌جا و چند کاربرده استفاده کنید. باید اشاره کرد که برای فضاهای کوچک وسایل و مبلمان متناسب با این فضاها هم ساخته شده‌است. بازسازی آپارتمان‌های کوچک نسبت به آپارتمان‌های بزرگ بسیار آسانتر و راحتتر است. استفاده از رنگ‌های سفید و روشن می‌تواند فضای آپارتمان شما را بزرگتر نشان دهد. در ساختمان‌ها با متراژ کم میتوانید از میزهایی باقابلیت تنظیم پایه استفاده کنید و با انجام این کار دیگر به میزهای دیگر نیاز نخواهید داشت. حتما به نوع و رنگ کابینت‌ها و رنگ دیوارها توجه کنید چراکه استفاده از رنگ روشن و مناسبت میتواند باعث بزرگ دیده‌شدن آپارتمان شما شود.

                                

نکات مهم در عقد قرارداد برای بازسازی آپارتمان

قبل از اینکه بازسازی آپارتمان شروع شود افراد و صاحب خانه قراردادی را بین خود تنظیم می‌کنند که این قرارداد قوانین و اهداف بازسازی را بیان می‌کند و دوطرف قرارداد با امضا آن باید حتما به موارد ذکرشده در آن پایبند باشند. نکات مهم در عقد قرارداد جهت بازسازی آپارتمان عبارتند از:

_تمام مشخصات کامل شرکت بازسازی ازجمله (نام و نام خانوادگی، کدملی، آدرس کامل محل سکونت، آدرس کامل محل کار و..) را درج کنید.

_مسئول تقسیم همه کارها را در قرارداد ذکر کنید. ( از خارج کردن نخاله‌ها و مصالح تا خرید اجناس لازم و مصالح مورد نیاز و همچنین پرداخت هزینه‌های هر بخش)

_مدت زمان انجام هرکار را در قرارداد ذکر کنید.

_اگر خرید اجناس و مصالح مورد نیاز را به عهده پیمانکار گذاشته‌اید حتما کیفیت، برند و هزینه موردنظر برای آنها را در قرارداد قید کنید.

_مسولیت دورانداختن و یا فروش ضایعات ناشی از بازسازی آپارتمان و همچنین مبلغ حاصل از فروش را مشخص کنید.

_قیدکردن و در نظر گرفتن تشویق و جریمه برای کیفیت و سرعت انجام بازسازی آپارتمان در قرارداد روش بسیار خوبی است تا افراد کار بازسازی را در کمترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت انجام دهند.

_مبلغ و هزینه بازسازی آپارتمان را به صورت کامل و صریح در قرارداد مشخص کنید.

_مسولیت گرفتن مجوزهای لازم جهت بازسازی را مشخص کنید. ( مجوزهای شهرداری، اجازه‌نامه از همسایگان و دیگر مجوزهای ارگان‌ها)

_تمام مراحل بازسازی آپارتمان را در قرارداد ذکر کنید.(نقاشی، لوله‌کشی، کابینت، کم دیواری، خرید و نصب کاغذدیواری، خرید سرامیک و اجرای آن، برقکاری، کانال‌کشی، و..)

_تاریخ شروع و پایان هرکدام از مراحل بازسازی آپارتمان را در قرارداد ذکر کنید.

هزینه بازسازی آپارتمان

باید اشاره کرد که یکی از دغدغه‌های اصلی صاحب خانه برای بازسازی آپارتمان خود میزان هزینه‌ای است که باید پرداخت کند. امروزه به علت عدم ثبات قیمت‌ها نمی‌توان به طور دقیق قیمت و هزینه بازسازی یک آپارتمان را پیش‌بینی کرد. اما هرچه زودتر به بازسازی ساختمان خود اقدام کنید بصرفه‌ تر و اقتصادی‌ تر است چرا که باگذشت زمان برقیمت مواد و مصالح مورد نیاز افزوده می‌شود. هنگامی که با طراحان داخلی درباره بازسازی آپارتمان خود حرف میزنید حتما به هزینه‌های آن هم توجه کنید و از طراحان درباره میزان بودجه مورد نیاز سوال کنید. باید بدانید که انتخاب یک طراح باتجربه میتواند به شما برای استفاده از مواد و مصالح متناسب با بودجه شما کمک کند و همچنین سبب کاهش هزینه‌ها نیز می‌شود.

علاوه بر هزینه خرید مصالح و دستمزد عاملان بازسازی هزینه های دیگری وجود دارد که در پایین آورده شده است، قیمت‌های اعلام شده برای مصالح ساختمانی با توجه به کشور تولیدکننده، برند، درجه کیفیت و برای دستمزدها نسبت به متراژ فضا، پیچیدگی‌ها و میزان سختی کار در بازه‌های متغیر است

برای آنکه برآورد دقیق‌ تری از هزینه بازسازی آپارتمان داشته باشید در زمان محاسبه متراژ، درصدی را برای پرت مصالح به متراژ اضافه کنید؛ پیشنهاد ما به شما بین ۱۰ الی ۱۵ درصد است

مجوزهای لازم برای بازسازی آپارتمان

باید بدانید که برای ایجاد بسیاری از تغییرات به مجوز نیاز دارید و قبل از بازسازی آپارتمان خود حتما این مجوزها را دریافت کنید تا با مشکل مواجه نشوید. تغییراتی که برای اجرای آن­ها باید به گرفتن مجوز اقدام کنید عبارتند از:

_تغییر جای راه‌پله آپارتمان

_تغییر بخش‌هایی که باعث وارد شدن آسیب جدی به ساختمان می‌شود

_جابه‌جایی دیوارهای پارکینگ: درصورتیکه این جابه‌جایی باعث اشغال فضا فضای پارکینگ شود.

_تخریب دیوارهای اصلی و تیغه‌ها که تخریب آن‌ها پایداری و مقاومت ساختمان را کاهش می‌دهد و دراین مواقع حتما باید نکات ایمنی رعایت شود.

 

بازسازی آپارتمان با کمترین هزینه:

همه ما دوست داریم بازسازی که در نهایت برای آپارتمان خود در نظر داریم انجام گیرد در زمان و وقت مناسب و با بهترین کیفیت و مجرب ترین افراد و در نهایت با صرف هزینه حداقل انجام گیرد

نکته هایی جهت بازسازی آپارتمان با کمترین هزینه را درادامه بررسی می نماییم:

1- افرادی که برای پروژه بازسازی در نظر می گیرید درستکار و مورد اعتماد باشند

افراد زیادی را مورد بررسی قرار دهید تا فرد مربوطه را بیابید در صورتیکه موفق نشدید از سایت های دکوراتوری کمک بگیرید و پس ازانتخاب فرد مورد نظر نقشه را به او ارائه داده در صورت مکان همزمان به دو یا سه نفر ارائه دهید و دستمزدهای سه نفر با هم مقایسه کنید

2- فردی که در نهایت استخدام میکنید را باید بتوانید به درستی مدیریت نمایید

هر یک از افرادی که وارد پروژه ساختمان میگردند وظیفه ای به عهده دارند که پس از اتمام کارشان باید آپارتمان را برای نفر بعدی که قسمتی از پروژه را به عهده دارد خالی کنند مدیریت زمانی این ها و خروج و ورود آن ها در تایم مشخص و در واقع هماهنگی بین اینها تاثیر زیادی در صرفه جویی هزینه دارد

3- مرحله بعدی جهت بازسازی آپارتمان با کمترین هزینه این است که بعضی کارها را خودمان انجام دهیم

نقاشی ساختمان را هر فردی تقریبا می تواند خود انجام دهد کف دیوارها را باصابون تمیز کرده و روی لبه ها و قرنیزها چسب بزنید و صفحه ای جهت جلوگیری از کثیف شدن کف پهن نمایید و با خلاقیت و هنر خود دیوار را نقاشی نمایید، این کار برای شما میتواند چند میلیونی را در هزینه صرفه جویی کند

4- دقت کافی را در انتخاب اتصالات و قطعات بکار ببرید

ازانبارهای کارخونه هایی که این قطعات را دارند پرس وجو کرده تا بتوانید با نازل ترین قیمت قطعه برند خود را خریداری نمایید.  در میان می توانید محصول برندتان را با قیمت ناچیز از سایت خریداری کنید

5- میتوانید برای کاهش هزینه بازسازی مواردی را تعمیر کنید

برای صرفه جویی در هزینه میتوایند سرامیک اتاق پذیرایی و نشیمن  و پارکت تعمیر نمایید

6- ازخدمات گروه بازسازی رومو بهره ببرید

مزایا بازسازی آپارتمان

با توجه به افزایش هزینه های زندگی در کشور و افزایش نامتعارف قیمت مسکن، بازسازی آپارتمان به یکی از گزینه های محبوب در بین مردم تبدیل شده است. بازسازی آپارتمان به معنای بهسازی و بازسازی ساختمان قدیمی یا آسیب دیده است. این می تواند شامل تعمیرات اساسی، تغییرات ساختاری یا به روز رسانی بصری باشد.

این تغییرات ساختاری در آپارتمان معمولاً با دکوراسیون داخلی اشتباه گرفته می شود، در صورتی که این دو فعالیت متفاوت بوده و تنها در برخی موارد دارای نقاط مشترکی هستند.

افزایش عمر آپارتمان

بازسازی آپارتمان می تواند به تعمیرات اساسی و به روز رسانی سیستم های ساختمان کمک کند. در خصوص نوسازی یا بازسازی زیربنای یک ساختمان در این نوع پروژه ها، معمولاً نتیجه به دست آمده منجر به افزایش عمر مفید آپارتمان می شود.

جلوگیری از ساییدگی و آسیب بیشتر به تاسیسات قدیمی سازه نتیجه بازسازی صحیح و اساسی آپارتمان است که باعث مقاومت و دوام بیشتر آپارتمان می شود. بازسازی واحد مسکونی نیز می تواند به رفع مشکلات ایمنی ساختمان کمک کند. این می تواند خطر آسیب و خرابی خانه را کاهش دهد.

به عنوان مثال، اگر آپارتمان دارای سیم کشی برق قدیمی باشد، تعویض سیم کشی آن قطعا می تواند به کاهش خطر آتش سوزی کمک کند.

کاهش هزینه نگهداری

اگر بازسازی قسمت های آپارتمان به صورت استاندارد، اصولی، بهترین کیفیت و با استفاده از مصالح مرغوب و با مشاوره متخصص انجام شود، در درازمدت می توانید اثرات آن را در قالب کاهش هزینه های نگهداری مشاهده کنید.

به عبارت دیگر صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه های تعمیر قطعات قدیمی در دراز مدت را می توان یکی از مزایای نوسازی دانست.

افزایش ارزش ملک

در حال حاضر تفاوت قیمت هر متر مربع آپارتمان 10 ساله در یکی از مناطق تهران که بازسازی شده و آپارتمان مشابه بدون بازسازی و بهسازی خاص حدود 10-15 درصد است. با یک محاسبه ساده متوجه می‌شویم که انجام چنین پروژه‌هایی برای صاحب ساختمان بسیار سودآور است و می‌تواند برای متخصصان حوزه دکوراسیون داخلی و مهندسی عمران مفید باشد.

همچنین افزایش درآمد اجاره از دیگر مزایای بازسازی آپارتمان است. این پروژه ها معمولا تنها با بهبود ظاهر و کارایی ساختمان انجام می شود. البته برآورد هزینه بازسازی آپارتمان و درصد بازگشت آن پس از فروش یا اجاره، نکته مهمی است که قبل از انجام کار باید به آن توجه کنید.

بهبود ایمنی و راحتی

امروزه با استفاده از تجهیزات مدرن و کاربردی، فضای ساختمان ها امن تر و دلپذیرتر شده است. این می تواند به طور مستقیم بر کیفیت زندگی ساکنان یا استفاده کنندگان از ساختمان تأثیر بگذارد.

در چنین مواردی سعی کنید به نیازهای ساکنین یا استفاده کنندگان از ساختمان توجه کنید. به عنوان مثال اگر ساختمان برای خانواده ها طراحی شده است باید تغییرات و برنامه ریزی های خود را به گونه ای برنامه ریزی کنید که نتیجه کار مطابق سلیقه و در راستای راحتی باشد.

در این زمینه بهتر است بازسازی آپارتمان را به یک متخصص بسپارید. برای اطمینان از اینکه بازسازی آپارتمان شما به درستی انجام شده است، باید آن را به یک متخصص بسپارید.

تبدیل ساختمان به ساختمان سبز

با توجه به افزایش هزینه حامل های انرژی و همچنین به منظور حفظ محیط زیست، با استفاده از مواد پایدار و غیر شیمیایی و همچنین طراحی کاملا مطابق با استانداردها برای جلوگیری از اتلاف انرژی، می توانید ادعا کنید که یک ساختمان سبز بهینه سازی مصرف انرژی یکی از حساس ترین موضوعات در ساختمان تلقی می شود که علاوه بر سودآوری برای مالک ساختمان، کمک بزرگی به محیط زیست نیز می کند.

با تغییر سیستم روشنایی ساختمان از لامپ های رشته ای و قدیمی به LED و SMD می توان تا 95 درصد در مصرف برق صرفه جویی کرد. لامپ های رشته ای قدیمی تنها 25-10 درصد انرژی دریافتی را به نور تبدیل می کنند و بقیه را به صورت گرما در محیط پخش می کنند. این نشان دهنده اتلاف 75 تا 90 درصد انرژی تنها در این بخش است.

همچنین این نوع لامپ ها نسبت به لامپ های کم مصرف عمر بسیار کمتری دارند و این خود هزینه ای اضافی برای ساختمان محسوب می شود.

بازسازی سیستم سرمایشی و گرمایشی ساختمان نیز می تواند به ایجاد ساختمانی با استاندارد صرفه جویی انرژی کمک کند. به طور تجربی، بازسازی سیستم موتورخانه و عایق حرارتی لوله ها منجر به بهبود کیفیت و هزینه های تحمیل شده بر ساختمان تا حدود 35 درصد شده است.

به طور کلی مزایای بازسازی آپارتمان را می توان به صورت موارد زیر بیان کرد

استفاده از مصالح و فناوری های سبز در ساخت و ساز یا نوسازی آپارتمان

بهبود بهره وری انرژی ساختمان با استفاده از سیستم های گرمایش و سرمایش کارآمد، روشنایی LED و عایق حرارتی

کاهش مصرف آب ساختمان با استفاده از سیستم های آبیاری کارآمد، استفاده از شیرآلات استاندارد و تجهیزات صرفه جویی در مصرف آب

بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان با استفاده از دستگاه های تهویه مطبوع و تصفیه کننده های هوا کارآمد

کاهش تولید زباله های ساختمانی با استفاده از مواد قابل بازیافت و قابل استفاده مجدد

 

جهت کسب اطلاعات و راهنمایی بیشتر جهت بازسازی آپارتمان با کارشناسان حرفه ای رومو تماس حاصل نمایید و بصورت رایگان و تخصصی مشاوره بگیرید.

سخن پایانی

همانطور که گفتیم بازسازی آپارتمان در روحیه فرد بسیار تأثیرگذار است و همچنین بازسازی باعث می‌شود که شما فضا جدید و تازه‌ای را تجربه کنید که درنتیجه تاثیر مثبتی روی روح و روان خانواده دارد. شما می‌توانید با مطالعه و آگاهی از قوانین مربوط به بازسازی آپارتمان به راحتی راجع به میزان تغییرات در طی عملیات بازسازی تصمیم بگیرید. کمک گرفتن از یک شرکت معماری و طراحی داخلی معتبر می‌تواند در بازسازی اصولی و درست آپارتمان شما بسیار موثر باشد.

چه بازسازی هایی بیشترین ارزش را به آپارتمان می دهند؟

به طور کلی، یکی از بهترین راه‌ها برای افزودن ارزشی که می‌بینیم، ایجاد یک آشپزخانه، سالن و ناهارخوری با پلان باز است که در حالت ایده‌آل به یک بالکن یا حیاط منتهی می‌شود. خریداران به دنبال زندگی بدون درز و برنامه باز هستند، بنابراین هر چیزی که در این زمینه ارائه شود ایده خوبی است.

چگونه می توانم به ارزش آپارتمان خود اضافه کنم؟

بهترین راه برای افزایش ارزش یک آپارتمان:

  • روی پنجره های با کیفیت سرمایه گذاری کنید. اکثر آپارتمان ها از نظر اندازه کمی محدود هستند، که می تواند باعث ایجاد احساس خفگی شود
  • بهبود سیستم روشنایی
  • یک تم برای آپارتمان ایجاد کنید
  • مطمئن شوید که آشپزخانه به روز است
  • حمام ها را شیک و مرتب نگه دارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *