بازسازی خانه در عظیمیه کرج + نمونه کار

بازسازی خانه به سبک مدرن در کرج

 

با گذشت زمان هر ساختمانی دچار فرسایش می شود، سن فرسودگی و بازسازی خانه در عظیمیه کرج ارتباط مستقیمی با کیفیت و نحوه ساخت آن دارد. اگر قصد بازسازی خانه، بازسازی دفتر و یا بازسازی مطب خود را دارید، از این فرصت استفاده کنید و اشتباهات گذشته در انتخاب مصالح، کیفیت ساخت و یا حتی ایرادات مربوط به نقشه های ساختمان را تا حد امکان جبران کنید. بنابراین توصیه می کنیم قبل از بازسازی خانه خود تمامی کارها را اصولی و حساب شده انجام دهید و نکات زیر را در نظر داشته باشید.

بازسازی خانه درعظیمیه

قبل از هر اقدامی با کارشناسان نوسازی خانه در کرج مشورت نمایید. همکاری با یک پیمانکار خبره به شما دیدگاه جدیدی در مورد جزئیات پروژه می دهد. در واقع، اگر می خواهید کارها به خوبی پیش برود، قبل از شروع کار همه تصمیمات را بگیرید و طبق برنامه پیش بروید. یک پیمانکار بازسازی خوب و باتجربه شما را از تک تک موارد غیرمنتظره ای که ممکن است در طول پروژه پیش بیاید مطلع خواهد کرد.

پس از بررسی اولیه نوبت به برآورد هزینه ها می رسد. حتما از چند پیمانکار استعلام قیمت کنید تا در زمان اجرا تعجب نکنید. در صورت کمبود بودجه، کارهای اساسی را در اولویت قرار دهید، اما هرگز کیفیت مصالح را کاهش ندهید و در عین حال حداقل ده درصد از بودجه اضافی را برای اقدامات پیش بینی نشده در حین بازسازی بگذارید.

عامل زمان یکی از عوامل مهم دیگر در بازسازی خانه در کرج است. قبل از شروع پروژه حتما با چند پیمانکار مشورت کنید تا ببینید آیا زمان کافی برای اجرای پروژه دارید یا خیر. همچنین از پیمانکار خود بخواهید در خصوص عدم تاخیر در تحویل پروژه تعهدات لازم و کافی را بدهد.

اگر علاقه مند به توجه به دکوراسیون خانه در کنار بازسازی خانه هستید، با یک شرکت طراحی دکوراسیون داخلی مشورت کنید، شرکت های دکوراسیون داخلی قبل از اجرا طرح سه بعدی را ارائه می دهند و خیال شما را راحت می کند که چگونه طراحی انجام خواهد شد.

بازسازی و تعمیرات خانه در عظیمیه کرج

واضح است که در روند تعمیرات خانه، بسته به قدیمی یا جدید بودن خانه و یا اینکه بازسازی خانه فقط شامل قسمت های قابل مشاهده و تجهیزات خانه می شود یا قسمت های اصلی مربوط به خانه، تفاوت های قابل توجهی وجود دارد.

مراحل بازسازی ساختمان در قسمت های اصلی آن موضوعی بسیار مهم و حیاتی است زیرا تاثیر مستقیمی بر سلامت جسمی و روحی ساکنان حانه دارد. مراحل بازسازی قسمت های اصلی خانه را می توان به شرح زیر اولویت بندی کرد:

مراحل بازسازی خانه در عظیمیه کرج

مرمت دیوارها اولین گام در بازسازی قسمت های اصلی بنا محسوب می شود. در تعمیر دیوارها معمولاً دیوارهای اصلی که به عنوان دیوارهای حائل محسوب می شوند تخریب نمی شوند. ستون های اصلی بنا که وزن بنا را تحمل می کند و آن را ایستاده می کند بر روی دیوارهای حائل قرار می گیرد. در مرمت دیوارهای حائل باید به اندازه ای باشد که آجرها برداشته شوند.

بعد از تعمیر دیوارهای خانه، قسمت دوم خانه که نیاز به بازسازی دارد سرویس ها و سرویس های بهداشتی خانه است. با توجه به اهمیت عایق کاری مناسب این مکان ها و از بین رفتن عایق پس از مدتی، به منظور جلوگیری از خیس شدن دیوارهای اطراف سرویس بهداشتی و حمام، بازسازی خانه در این قسمت ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. البته عایق کاری خانه و تجدید عایق ها و عایق های قدیمی آن تنها به سرویس ها و سرویس های بهداشتی خانه محدود نمی شود و می تواند کف و پشت بام آشپزخانه و اصولاً هر قسمتی از خانه که با رطوبت در تماس است را شامل شود.

مراحل بازسازی خانه درعظیمیه

 • ابتدا کارشناس باید از ملک بازدید کند.
 • قسمت هایی را که نیاز به بازسازی و نوسازی دارند مشخص می کند.
 • مالک باید نقشه کامل خانه خود را تهیه کند.
 • تمام مشخصات خانه را ذکر کنید
 • جزئیات خانه را مشخص کنید
 • برای قطعاتی که نیاز به مجوز دارند مجوز بگیرید.
 • طرحی برای بازسازی و نوسازی ترسیم کنید.
 • پس از موافقت طرح، برنامه زمانبندی اجرای عملیات ارائه شود.
 • هزینه های نوسازی و نوسازی تا حد امکان برآورد می شود.
 • مبلغی به عنوان پیش پرداخت داده می شود.
 • افزودن حفاظ در صورت تغییر نمای خانه
 • شیرآلات، کابینت ها و سایر مصالح ساختمانی از هم جدا شده اند.
 • دیوارها، کف و سرویس های بهداشتی ویران شده است.
 • سیم کشی برق طبق نقشه انجام می شود.
 • سیمان کاری و عایق کاری در آشپزخانه و حمام انجام می شود.
 • درب و پنجره ها تعویض شده است.
 • رابیتس بندی برای سقف، گچ بری، نورپردازی و اجرای کناف انجام می شود.
 • کف سازی، کاشی کاری و سرامیک کاری در خانه انجام می شود.
 • پله و نمای ساختمان تعبیه شده است.
 • نقاشی ساختمان
 • نصب کابینت آشپزخانه و سقف کاذب در حمام
 • کلید و پریز و تزئینات روشنایی نصب شده است.
 • کاغذ دیواری، پارکت، سرامیک بین کابینت و سنگ آنتیک نصب شده است.
 • درب های داخلی خانه تعبیه شده است.
 • نصب شیرآلات، سینک ظرفشویی و دستشویی انجام شده است.
 • قرنیز اجرا شده است.

تمامی موارد فوق به دقت بررسی شده و ایرادات و عیوب رفع می گردد.

برآورد هزینه بازسازی خانه در عظیمیه کرج

برآورد هزینه و قیمت بازسازی خانه درمنطقه شمال کرج یکی از مهم ترین دغدغه های مالکان ساختمان است.

برای برآورد هزینه تقریبی بازسازی خانه، باید:

1- لیستی از مواد مورد نیاز و قیمت روز آنها در بازار تهیه کنید.

2- دستمزد معماران یا استادکاران و سایر کارگران باید به یکی از دو روش زیر برآورد شود:

روش اول – روش دستمزد روزانه: در این روش که بیشتر برای خانه هایی با متراژ کم استفاده می شود، دستمزد سرکارگر و سایر کارگران به صورت روزانه محاسبه می شود که در هر شهر قیمتی تعریف شده است.

روش دوم – روش قرارداد: روش قراردادی که قیمت کل پروژه را محاسبه می کند، روش سریعتر و مناسب تری برای خانه های با متراژ زیاد است. بنابراین، قرارداد سریعتر انجام می شود، زیرا دستمزد روزانه پرداخت نمی شود، پیمانکار سعی می کند پروژه را در زمان کوتاه تری به پایان برساند.

مزایا بازسازی خانه در عظیمیه کرج

با توجه به افزایش هزینه های زندگی در کشور و افزایش نامتعارف قیمت مسکن، بازسازی خانه در عظیمیه کرج به یکی از گزینه های محبوب در بین مردم تبدیل شده است. بازسازی آپارتمان به معنای بهسازی و بازسازی ساختمان قدیمی یا آسیب دیده است. این می تواند شامل تعمیرات اساسی، تغییرات ساختاری یا به روز رسانی بصری باشد.

این تغییرات ساختاری در خانه معمولاً با دکوراسیون داخلی اشتباه گرفته می شود، در صورتی که این دو فعالیت متفاوت بوده و تنها در برخی موارد دارای نقاط مشترکی هستند.

افزایش عمر خانه در عظیمیه کرج

بازسازی خانه در عظیمیه کرج می تواند به تعمیرات اساسی و به روز رسانی سیستم های ساختمان کمک کند. در خصوص نوسازی یا بازسازی زیربنای یک ساختمان در این نوع پروژه ها، معمولاً نتیجه به دست آمده منجر به افزایش عمر مفید خانه می شود.

جلوگیری از ساییدگی و آسیب بیشتر به تاسیسات قدیمی سازه نتیجه بازسازی صحیح و اساسی خانه است که باعث مقاومت و دوام بیشتر خانه می شود. بازسازی واحد مسکونی نیز می تواند به رفع مشکلات ایمنی ساختمان کمک کند. این می تواند خطر آسیب و خرابی خانه را کاهش دهد.

به عنوان مثال، اگر خانه در عظیمیه کرج دارای سیم کشی برق قدیمی باشد، تعویض سیم کشی آن قطعا می تواند به کاهش خطر آتش سوزی کمک کند.

کاهش هزینه نگهداری

اگر بازسازی قسمت های خانه در عظیمیه کرج به صورت استاندارد، اصولی، بهترین کیفیت و با استفاده از مصالح مرغوب و با مشاوره متخصص انجام شود، در درازمدت می توانید اثرات آن را در قالب کاهش هزینه های نگهداری مشاهده کنید.

به عبارت دیگر صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه های تعمیر قطعات قدیمی در دراز مدت را می توان یکی از مزایای نوسازی دانست.

افزایش ارزش ملک

در حال حاضر تفاوت قیمت هر متر مربع آپارتمان 10 ساله در یکی از مناطق عظیمیه کرج که بازسازی شده و آپارتمان مشابه بدون بازسازی و بهسازی خاص حدود 10-15 درصد است. با یک محاسبه ساده متوجه می‌شویم که انجام چنین پروژه‌هایی برای صاحب ساختمان بسیار سودآور است و می‌تواند برای متخصصان حوزه دکوراسیون داخلی و مهندسی عمران مفید باشد.

همچنین افزایش درآمد اجاره از دیگر مزایای بازسازی خانه در عظیمیه کرج است. این پروژه ها معمولا تنها با بهبود ظاهر و کارایی ساختمان انجام می شود. البته برآورد هزینه بازسازی خانه در عظیمیه کرج  و درصد بازگشت آن پس از فروش یا اجاره، نکته مهمی است که قبل از انجام کار باید به آن توجه کنید.

بهبود ایمنی و راحتی

امروزه با استفاده از تجهیزات مدرن و کاربردی، فضای ساختمان ها امن تر و دلپذیرتر شده است. این می تواند به طور مستقیم بر کیفیت زندگی ساکنان یا استفاده کنندگان از ساختمان تأثیر بگذارد.

در چنین مواردی سعی کنید به نیازهای ساکنین یا استفاده کنندگان از ساختمان توجه کنید. به عنوان مثال اگر ساختمان برای خانواده ها طراحی شده است باید تغییرات و برنامه ریزی های خود را به گونه ای برنامه ریزی کنید که نتیجه کار مطابق سلیقه و در راستای راحتی باشد.

در این زمینه بهتر است بازسازی خانه در عظیمیه کرج را به یک متخصص بسپارید. برای اطمینان از اینکه بازسازی خانه در عظیمیه کرج شما به درستی انجام شده است، باید آن را به یک متخصص بسپارید.

تبدیل ساختمان به ساختمان سبز

با توجه به افزایش هزینه حامل های انرژی و همچنین به منظور حفظ محیط زیست، با استفاده از مواد پایدار و غیر شیمیایی و همچنین طراحی کاملا مطابق با استانداردها برای جلوگیری از اتلاف انرژی، می توانید ادعا کنید که یک ساختمان سبز بهینه سازی مصرف انرژی یکی از حساس ترین موضوعات در ساختمان تلقی می شود که علاوه بر سودآوری برای مالک ساختمان، کمک بزرگی به محیط زیست نیز می کند.

با تغییر سیستم روشنایی ساختمان از لامپ های رشته ای و قدیمی به LED و SMD می توان تا 95 درصد در مصرف برق صرفه جویی کرد. لامپ های رشته ای قدیمی تنها 25-10 درصد انرژی دریافتی را به نور تبدیل می کنند و بقیه را به صورت گرما در محیط پخش می کنند. این نشان دهنده اتلاف 75 تا 90 درصد انرژی تنها در این بخش است.

همچنین این نوع لامپ ها نسبت به لامپ های کم مصرف عمر بسیار کمتری دارند و این خود هزینه ای اضافی برای ساختمان محسوب می شود.

بازسازی سیستم سرمایشی و گرمایشی ساختمان نیز می تواند به ایجاد ساختمانی با استاندارد صرفه جویی انرژی کمک کند. به طور تجربی، بازسازی سیستم موتورخانه و عایق حرارتی لوله ها منجر به بهبود کیفیت و هزینه های تحمیل شده بر ساختمان تا حدود 35 درصد شده است.

به طور کلی مزایای بازسازی خانه در عظیمیه کرج را می توان به صورت موارد زیر بیان کرد

استفاده از مصالح و فناوری های سبز در ساخت و ساز یا نوسازی خانه در عظیمیه کرج

بهبود بهره وری انرژی ساختمان با استفاده از سیستم های گرمایش و سرمایش کارآمد، روشنایی LED و عایق حرارتی

کاهش مصرف آب ساختمان با استفاده از سیستم های آبیاری کارآمد، استفاده از شیرآلات استاندارد و تجهیزات صرفه جویی در مصرف آب

بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان با استفاده از دستگاه های تهویه مطبوع و تصفیه کننده های هوا کارآمد

کاهش تولید زباله های ساختمانی با استفاده از مواد قابل بازیافت و قابل استفاده مجدد

 

57 thoughts on “بازسازی خانه در عظیمیه کرج + نمونه کار

 1. زهرا says:

  خونه قبلی واقعا دیگه قابل سکونت نبود الان همه چیز بهتر و زیباتره ممنون از همکارای حرفه ایتون

 2. Pingback: بازسازی خانه در کرج · گروه معماری رومو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *