بازسازی خانه + نمونه کار

بازسازی خانه به سبک مدرن در کرج

 

بازسازی خانه امروزه جزء مهم ترین فرایند هایی به شمار می ‌آید که می‌تواند از افت و فرسودگی مصالح و هم چنین پایین آمدن کیفیت ظاهر ساختمان به نحو احسن جلوگیری نماید. به هر حال هر بنا و ساختمانی به مرور زمان مصالح خود را با فرسودگی روبرو می کند؛ چرا که شرایط جوی و بسیاری از موارد دیگر این چنینی باعث می شود تا ساختمان مورد نظر مقاومت و دوام اصلی خود را به تدریج از دست دهد. به همین خاطر ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با اصول و قوانین خاصی که در بازسازی هر نوع بنا و خانه ای مورد توجه قرار می گیرد آشنا کنیم. این چنین، با کم ترین هزینه می توانید به استحکام، دوام، زیبایی و مهم تر از همه استاندارد بنای خود مطمئن باشید. البته استفاده از خدمات یک شرکت معتبر که در کوتاه ترین زمان ممکن بتواند شما را با فرایند بازسازي خانه روبرو کند، خود جزء موارد مهمی به شمار می آید که به عنوان یک کاربر باهوش نباید از آن غافل شوید اما متأسفانه برخی از افراد بدون توجه به سابقه و مهارت شرکت مورد نظر، از خدمات آن استفاده می‌کنند و در کوتاه مدت از اعتماد خود پشیمان می شوند.  

بازسازی به معنای مرمت است که در آن گروهی متشکل از کارشناسان با پیاده سازی یک سری اهداف، تلاش در بهبود مکان مورد نظر شما دارند. بازسازی شامل انجام تعمیرات و تعویض لوله کشی ها و جا به جا کردن دیوارها می­شود. خانه های قدیمی و ویلایی معمولا بازسازی می شوند تا بهترین شرایط برای دوباره سکونت محقق شود.

اصول بازسازی خانه

بازسازي خانه به محفاظت ساختار سازه شما اشاره می کند که می تواند علاوه بر به روزرسانی کیفیت مصالح، انواع تغییرات را برای ایجاد تنوع ساختمان به نمایش بگذارد. شما این اختیار را دارید که قسمتی از خانه و یا کل بنا را با تغییرات چشمگیری روبرو کنید و به بالا بردن طول عمر مفید خانه خود در طولانی مدت کمک کنید. البته توجه به شکل ظاهری که می تواند به ارزش بنا اشاره کند، خود جزء موضوعات مهمی است که به هیچ عنوان نباید از آن غافل شد. مفهوم اصلی بازسازی در شاخه و گروه بندی دکوراسیون داخلی کاربرد دارد که شما بهتر است از یک شرکت معتبر طراحی داخلی برای انجام بازسازي خانه خود استفاده نمایید. برای انجام هر کاری صد در صد باید با اصول و قواعد آن آشنایی داشته باشید تا طبق قوانین و استاندارد های خاص آن شاخه بتوانید، از  هزینه ‌های غیر معقولانه جلوگیری کرده و در مدت زمان کمتر و البته سرعت بالاتر به بازسازی محل مورد نظر خود اقدام نمایید.

بازسازی ساختمان علاوه بر قابلیت تعمیر و بهبود وضعیت ساختمان یکی از روش هایی است که از قدیم برای تغییر دکوراسیون استفاده می شده است. امروزه نیز به دلیل هزینه های بالای ساخت و ساز، بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای ساخت و ساز از نوسازی و بازسازی استفاده کنند. برای شروع باید بودجه ای که قرار است به این کار اختصاص داده شود بر اساس اولویت های بودجه مشخص و تعیین شود. در این صورت قسمت هایی از خانه که نیاز به بازسازی دارند مشخص شده و با توجه به بودجه هر کدام که نیاز بیشتری داشته باشد در اولویت قرار می گیرد. به عنوان مثال مقاوم سازی ساختمان و مقاوم سازی مکان هایی که دارای ترک هستند از اقدامات ضروری تلقی می شود.

در حال حاضر توجه به عیوب و مشکلات آپارتمان و خانه قدیمی و بازسازی آن به یک چالش در بین عموم تبدیل شده است.

در کنار بازسازی خانه قدیمی برای رفع عیوب ساختمان، توجه به اصول زیبایی شناسی و ظاهر ساختمان بسیار مهم است.

بازسازی خانه در کنار مرمت و بازسازی سازه شامل عملیات معماری و بازسازی کلی بافت فرسوده کمک شایانی به زیبایی بنا می کند.

به طور کلی اصول بازسازی، تعمیر و مرمت خانه های فرسوده به شرح زیر است:

 • بازدید کامل از ملک و قسمت های مختلف خانه قدیمی
 • تعیین میزان خسارت وارده به خانه
 • تعیین روش بازسازی و دکوراسیون داخلی خانه
 • انتخاب نوع مصالح برای تعمیر، مرمت و مقاوم سازی خانه
 • استفاده از تجهیزات و لوازم مدرن و پیشرفته برای بازسازی خانه
 • استفاده از کادری متخصص، مجرب و مجرب در زمینه بازسازی خانه

ضوابط شهرسازی برای بازسازی خانه

بازسازي خانه می تواند به جابجایی چند پله راه و یا تخریب  دیوارها و تیغه های آن اشاره داشته باشد؛ چرا که دیوارها اگر دچار تخریب شوند و شما نسبت به بازسازی آن اقدام نکنید، صددرصد استحکام و دوام اصلی ساختمان زیر سوال می رود. برخی از افراد برای وسعت بخشیدن به فضای پارکینگ خود به جابجایی دیوارهای آن اقدام می کنند که البته جابجا کردن قسمت هایی از بنا طبق قوانین و ضوابط شهرسازی مورد تایید نیست و به همین دلیل، شما باید از یک مجموعه و یا شرکت معتبر که نسبت به تاییدیه ها، قواعد و ضوابط شهرسازی پایبند است برای این کار استفاده کنید؛ چرا که اگر شرکت مورد نظر تنها به دنبال کسب سود خود باشد، شاید در ابتدا جابجایی ‌های لازم را انجام دهد، اما شما بعد از مدتی با جریمه های گزاف شهرداری روبه رو می شوید و این چنین است که مشکلات بازسازی ناصحیح خانه شما هزینه های زیادی را به خواهد داشت.  

تهیه نقشه ساختمانی

کارشناسانی که به بازسازي خانه از همان ابتدا به صورت برنامه‌ ریزی شده توجه می‌کنند، می دانند نقشه برای انجام اصولی جهت بازسازی بنا در ابتدای کار باید تهیه گردد. نقشه مورد نظر استفاده از لوازم، مصالح مورد نیاز، تمامی مشخصات ساختمان، نوع کاربری، استاندارد های مورد نیاز، خدمات فنی، تاسیساتی و هم چنین ویژگی های ساختاری را مورد توجه قرار می دهد. جزئیات نقشه جزء موارد مهمی است که به کیفیت کار کمک می کند. چنان چه جزئیات به خوبی مورد بررسی قرار نگیرند، صددرصد نمی توان برای محل مورد نظر بازسازی قابل قبولی را انتظار داشت. تهیه نقشه در سبک های گوناگون معماری جزء موارد کلیدی است که به هیچ عنوان نباید آن را نادیده گرفت و در این بین، توصیه ما به شما این است که تنها از کارشناسان ماهر و البته آموزش دیده  برای این کار استفاده کنید. 

برنامه ریزی در بازسازی خانه

برنامه ریزی در فرایند بازسازي خانه می تواند به اهمیت اولویت بندی اشاره نماید. مرحله های متفاوت به تخریب، ساخت و طراحی داخلی بنا مرتبط است. بعد از طراحی نقشه ای جامع و روان، کارشناس می تواند به برآورد هزینه مصالح و دیگر موارد مربوطه با توجه به برنامه‌ ریزی مورد نظر خود اقدام نماید. متاسفانه آن دسته از افراد که به اهمیت برنامه ریزی در امر ساختمان سازی توجهی ندارند، بعد از انجام مرحله اول و یا دوم مشتری را متحمل هزینه ها و البته مشکلات ریز و درشتی در امر ساخت و ساز می کنند. این امر به هیچ عنوان نمی‌تواند کیفیت کار را در طولانی مدت تضمین نماید.

مصالح روز به روز در حال گران تر شدن هستند، به همین دلیل برآورد هزینه مصالح جزء موارد کلیدی به شمار می آید که مشتری را با خیالی آسوده می تواند نسبت به انجام فرایند بازسازی خانه دل خوش کند. چنان چه از همان ابتدا نسبت به برآورد هزینه مصالح، مشتری در جریان قرار نگیرد در میانه کار احتمال این که با مشکلات مالی بالایی روبرو شود بسیار زیاد است.  

یکی از اساسی ترین موارد در بازسازی و نوسازی خانه قدیمی، این است که به طرز اصولی به تخریب خانه بپردازید. اگر پروسه بازسازی خانه را به دست افراد بی تجربه بسپارید، نتیجه آن می تواند خسارات جبران ناپذیر مالی و جانی جبران ناپذیر را متوجه شما سازد. همچنین اگر عمل تخریب بر اساس اصول استاندارد صورت نگیرد، می تواند باعث ایجاد خسارات به خانه های اطراف نیز شود، خصوصا اینکه اگر خانه شما و همسایگانتان آپارتمان باشد، در اثر تخریب غیر اصولی خسارات وارده به آپارتمان های اطراف نیز غیر قابل بازگشت است. لذا در مرحله ابتدایی جهت بازسازی، مخصوصا خانه های قدیمی، به موارد مهمی چون استفاده محتاطانه از دریل و میزان تخریب استاندارد آن دقت داشته باشید. همچنین محل های گذر لوله های آب و برق از نقاط مختلف خانه را در نظر داشته باشید.

تخریب سازه

مرحله اول به تخریب سازه و بخش خاصی از آن اشاره می کند. شما هر کدام از قسمت های مختلف خانه را که نیاز به بازسازی دارد را باید در مرحله تخریب از میان بردارید. شرکت ساختمانی مورد نظر توسط مهندسین با تجربه خود این کار را برای شما با در نظر گرفتن استاندارد های اصلی  انجام می دهد. تخریب می تواند با توجه به این که دیوار مورد نظر بتنی، فلزی و یا بنایی باشد به شکل خاصی انجام پذیرد. حذف دیوار کار به هیچ عنوان آسانی نیست، همیشه دیوار برای تحمل بار نقش مهمی را بر عهده می گیرد که تنها کارشناسان برای جلوگیری از هرگونه آسیب به ساختمان به ساختار دیوار مورد نظر و جایگاه آن در سازه توجه ویژه ای نشان می دهند. البته در بازسازي خانه شما باید توجه کنید که بازسازی در چه شرایطی و در چه مراحلی قرار است انجام پذیرد؛ چراکه اگر محل مورد نظر با رفت آمد زیادی روبه رو باشد، استفاده از داربست و حفاظ برای جلوگیری از آسیب جزء نکات مهم اجرایی به شمار می آید.

ساخت سازه

  بعد از مرحله تخریب نوبت به ساخت سازه می رسد که این مرحله صددرصد می‌ تواند به کیفیت طراحی اشاره واضحی داشته باشد، اگر قصد دارید تغییرات مورد نظر در بازسازي خانه تنها به دیوار، تیر و ستون منجر شود این نوع بازسازی را بازسازی فرعی می گویند که می تواند به دوام و استحکام هرچه بیشتر  سازه نیز کمک کند و قسمت اصلی خانه بدون هیچ گونه تغییری باقی می ماند. البته تغییراتی در اتاق، سرویس دستشویی و حمام نیز انجام می پذیرد. شیرآلات و تمامی اتصالات نیز باید تعویض شوند و این گونه کیفیت بازسازی به راحتی تضمین می شود و تغییراتی که به سیم کشی برق، تعویض لوله کشی آب سرد و گرم و یا حتی سیمان کاری سرویس بهداشتی و آشپزخانه اشاره می کند را هرکدام، برای بازسازي خانه های قدیمی جزء موارد ضروری به حساب می آورند.  

طراحی داخلی سازه

معمولا طراحی داخلی جزء مرحله آخر در بازسازي خانه است که شما می توانید به دکوراسیون و تزئین محل مورد نظر و یا به قول معروف به نما سازی سازه در این مرحله توجه کنید. اجرای سقف کاذب، گچ کاری، نصب کردن کلید و پریزهای مختلف در بخش های گوناگون ساختمان که به بخش نورپردازی مربوط می شود و یا حتی استفاده از انواع کاغذ دیواری، کف پوش، رنگ آمیزی دیوار ها، ساختن کمد دیواری و کابینت، نصب انواع شیرآلات، نصب سینک و کاسه روشویی جدید، نصب درب داخلی ساختمان و بسیاری از موارد دیگر در این حوزه هر کدام به بخش طراحی داخلی مربوط می شود که صد در صد، این مرحله می تواند کیفیت کار را به خوبی تضمین کند و به همین خاطر، شما باید از یک شرکت معتبر در زمینه ساخت و ساز و طراحی داخلی استفاده کنید، تا مرحله به مرحله قادر باشد با برنامه ریزی دقیق و برآورد هزینه ها، بازسازي خانه را بدون هیچ نوع عیب و نقصی به پایان برساند.  

روش های مختلف بازسازی سازه

حال که با مراحل بازسازي خانه به صورت مختصر و مفید آشنا شده اید، بهتر است بدانید که روش های گوناگونی نیز وجود دارد که هر کدام از این روش ها می تواند به شکل خاصی به بازسازی سازه اشاره نماید. اصولا بازسازی ساختمان حفاظتی و بازسازی ساختمان سبکی دو روش بسیار کاربردی به شمار می آیند که هر کدام فرایند خاصی را می طلبند؛ چرا که در روش بازسازی حفاظتی کاملا اصل بنا مورد بازسازی قرار می گیرد و بازسازي خانه به صورت کامل از صفر تا صد انجام می گیرد. اما در بازسازی ساختمان سبکی تنها بخش های فرسوده بازسازی می ‌شوند که امروزه این روش در بازسازي سازه بسیار مورد توجه و استقبال قرار می گیرد و اکثر مشتریانی که قصد جابجایی بخش خاصی را دارند از روش بازسازي خانه سبکی استفاده می کنند.

 برآورد هزینه بازسازی خانه

هزینه های بازسازی خانه حقیقتا کم نیست، به شکلی که شما باید به هزینه خرید مصالح، حمل و نقل ضایعات، تعمیرات طراحی داخلی و تغییر دکوراسیون، دستمزد مجریان، کارگران، پیمانکاران و مهندسین نیز توجه داشته باشید که برآورد هزینه بازسازی از همان ابتدا توسط کارشناسان ماهر شرکت مورد نظر ساخت و ساز اعلام می گردد. چنان چه شما به برآورد هزینه در ابتدای کار توجه نشان ندهید، صددرصد در پایان کار و یا میانه آن احتمال بروز مشکلات ریز و درشت برای تامین مصالح و یا طراحی داخلی به وجود می آیند و بسیاری از مشکلاتی که اغلب مشتریان در پایان درگیر آن می شوند دستمزد کارگران و یا مجریان طرح است، به این دلیل که به برآورد هزینه از همان ابتدای کار توجهی نشان نداده اند. هرچند که برآورد هزینه باعث می شود تا مشتری با خیالی آسوده به بازسازي خانه بیندیشد و از همان ابتدای کار از روش‌ های مختلف با توجه به نقشه ای که طراحی می شود استفاده نماید. شما اگر بودجه لازم را از ابتدای کار تأمین نکنید، کیفیت پایانی کار آن چنان که شما فکر می کنید نمی تواند رضایت بخش باشد.

نحوه پرداخت دستمزد

محاسبه هزینه در بازسازي خانه به 2 روش روزمزد و یا کنتراتی برآورد می گردد که برای بازسازي خانه هایی که متراژ پایینی دارند، برآورد هزینه به صورت روزمزد می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد که شما باید دستمزد استاد کار را نیز در این بین مورد بررسی قرار دهید. اما اگر به صورت کنتراتی هزینه برآورد شود معمولا بازسازی خانه های بزرگ که متراژ بالایی دارند می تواند با این روش به سرعت عمل بیشتر کارگران و پیمانکار برای به اتمام رساندن هرچه سریع تر در روش پرداخت هزینه به صورت کنتراتی بینجامد. به همین جهت است که از همان ابتدای کار شما باید حتی به نوع پرداخت دستمزد مجریان طرح نیز توجه کنید.  

کیفیت مصالح در بازسازی

کیفیت مصالح را با هزینه کم تر زیر سوال نبرید، همیشه کیفیت تضمین کننده کار در طولانی مدت است. متاسفانه برخی از مشتریان برای پرداخت هزینه کمتر و حتی بعضا شرکت های ساختمانی برای سود بیشتر به دنبال مصالحی با کیفیت پایین و قیمت ارزان تر هستند که صددرصد این موضوع می تواند در آینده مشکلات زیادی را به بار آورد. در بازسازي خانه هدف اصلی احیاء دوام و استحکام از بین رفته خانه است و باید از مصالحی استفاده شود که بتواند ساختمان را در طولانی مدت به صورت سالم و سرپا حفظ کند. زلزله، سیل و یا هر بلای طبیعی دیگر را باید پیش بینی کرد که در زمان بازسازي خانه مهندسین به این شرایط نیز توجه می کنند و بازسازی می تواند طبق استاندارد و قواعد خاص خود در کم ترین زمان انجام پذیرد.

هیچ گاه به خاطر قیمت ارزان کیفیت را حتی در ساخت و ساز از یاد نبرید، اگر مصالحی هم چون تیرآهن، ملات سیمان و یا هر چیز دیگری درجه یک انتخاب نشود در کوتاه مدت باید شاهد مشکلات و خسارات مالی و گاها جانی باشید که خسارات های جانی آن چنان که فکر می کنید به راحتی قابل جبران نیست.

اهمیت بازسازی خانه

بازسازي خانه به این دلیل امروزه تا این حد مورد توجه قرار گرفته است که لازم نیست افراد به دنبال خرید خانه ای نو باشند و تنها با صرف یک هزینه کمتر، تغییرات خاص و عمده را در خانه قدیمی خود پیاده می کنند. تعویض خانه تنها به خاطر فرسودگی اسکلت و یا امکانات آن و بعضا از بین رفتن ظاهر اصلی کار چندان معقولانه ای نیست و می توان به راحتی از خدماتی که به بازسازي خانه مرتبط می شود استفاده نمود. متناسب با مشاوره تخصصی که قبل از انجام فرایند بازسازی انجام می گیرد، شما مطابق با سلیقه خود می توانید ظاهر و طرح دلخواه را در بازسازی سازه در نظر بگیرید. هم چنین عقد قرارداد رسمی با شرکت مورد نظر خود باعث می شود که با خیالی آسوده صفر تا صد کار را به مهندسین و متخصصین مربوطه بسپارید. ضمانت کامل کار را می توان به سابقه و اعتبار شرکت مرتبط بدانید. شرکت های ساخت و ساز و بازسازی به همین علت به وجود آمده اند که شما با صرف هزینه کمتر بتوانید خانه قدیمی خود را به شکل خاصی مطابق با سلیقه و یا سبک امروزی زندگی آماده کنید.

اهمیت دیوار و کف در بازسازی

دیوار ها و کف دو مقوله بسیار مهم در بازسازي خانه است که شما چه تمام اسکلت ساختمان و یا چه یک بخش خاص مانند آشپزخانه را بخواهید بازسازی کنید مورد توجه قرار می گیرد. جابجایی دیوار همان طور که در ابتدای مقاله گفته شد به راحتی امکان پذیر نیست و صددرصد به یک نقشه درست و حسابی نیاز دارد که مهندسین به صورت برنامه ریزی شده به نحوه جابجایی و قابلیت جابجایی دیوار بسیار دقت می کنند. بعد از حذف و یا جایجایی دیوار مورد نظر، نوبت به کف می رسد که کف نیز باید به صورت استاندارد نسبت به تعمیر و یا تخریب آن اقدام گردد و هرگونه عدم توجه به استاندارد های لازم قطعا می تواند در زمان طراحی مشکلات خاص خود را به وجود آورد. استفاده از انواع کاغذ دیواری و رنگ آمیزی آن نیز به صورت کاملا هوشمندانه باید انجام پذیرد. استفاده از کفپوش و انواع پارکت بهتر است با کاغذ دیواری همخوانی داشته باشد تا این چنین بازسازي خانه به صورت کاملا زیبا و اصولی دکوراسیون اصلی را به نمایش بگذارد.

برای بازسازی خانه از کجا شروع کنیم؟

1- تعیین بودجه مورد نظر:

اینکه بدونیم قراره چقدر برای بازسازی هزینه بشه و اینکه اول کار باید این هزینه مشخص بشه تا حساب جیبمون رو داشته باشیم و همچنین اینکه این هزینه قراره به چه صورت پرداخت بشه:

یکجا یا دوره ای یا ترکیبی 

2- زمان مورد نیاز برای بازسازی:

زمان بازسازی هم مثل هزینش خیلی مهمه و از مواردیه که باید بهش توجه داشت پس باتوجه به حجم بازسازی زمانش هم تعیین میشه 

3- جاهایی که قراره بازسازی بشه:

اینجا محلی هست که قراره بازسازی بشه مهمه که به بخش های دیگر خانه آسیب میزنه یا خیر؟

مثلا اگر قراره کف پوش خونه عوض شه باید چک کنیم که لوله ها هم سالمه ؟ چون اگه سالم نباشن دوباره کاری میشه 

4- یافتن پیمانکار کاربلد:

پیمانکار در واقع کسیه که  پروژه بازسازی خانه را در زمان تعیین شده تحویل میگیره و پیمانکاری خوبه که به تعهدات خود عمل کنه و کار رو به اتمام برسونه که برای اینکه این موضوع رو بفهمین به نمونه کار پیمانکار و رضایت و بازخورد مشتریاش دقت کنین

5- آیا لازمه قراردادی بسته بشه؟

برخی باورشان اینه که لازم نیست قراردادی بسته بشه که این اشتباس!  محدوده بازسازی چه کوچک چه بزرگ باید قرارداد بسته بشه. قرارداد سندی است در واقع توافق بین کارفرما و پیمانکار که از هر سواستفاده ای جلوگیری میکنه. که همین قرارداد پیمانکار را موظف میکنه با کیفیت و اصولی کار بازسازی را انجام بده و طبق زمان مقرر تحویلش دهد

– رایج ترین تعمیرات خانه کدامند؟

بازسازی آشپزخانه: 81%
بازسازی حمام: 80%
بازسازی کل خانه: 53%
اضافه شدن اتاق: 45%
تعویض پنجره/در: 36%
زیرزمین تمام شده: 27%
تعمیر خسارت اموال: 27%
عرشه: 25%
اضافه شدن حمام: 24%
سقف: 23%
ایوان محصور/افزوده: 23%
خدمات دست ساز: 22%
اضافات: 16%
گاراژ بسته/اضافه شده: 12%
حفاظت تاریخی: 9 %
اتاق زیر شیروانی تمام شده: 7%

این نظرسنجی اشاره می‌کند که 53 درصد از بازسازی‌ کنندگان می‌گویند که “بازسازی کل خانه” به پروژه بسیار رایج‌ تری تبدیل شده است.

 

مزایا بازسازی خانه

با توجه به افزایش هزینه های زندگی در کشور و افزایش نامتعارف قیمت مسکن، بازسازی خانه به یکی از گزینه های محبوب در بین مردم تبدیل شده است. بازسازی آپارتمان به معنای بهسازی و بازسازی ساختمان قدیمی یا آسیب دیده است. این می تواند شامل تعمیرات اساسی، تغییرات ساختاری یا به روز رسانی بصری باشد.

این تغییرات ساختاری در خانه معمولاً با دکوراسیون داخلی اشتباه گرفته می شود، در صورتی که این دو فعالیت متفاوت بوده و تنها در برخی موارد دارای نقاط مشترکی هستند.

افزایش عمر خانه

بازسازی خانه می تواند به تعمیرات اساسی و به روز رسانی سیستم های ساختمان کمک کند. در خصوص نوسازی یا بازسازی زیربنای یک ساختمان در این نوع پروژه ها، معمولاً نتیجه به دست آمده منجر به افزایش عمر مفید خانه می شود.

جلوگیری از ساییدگی و آسیب بیشتر به تاسیسات قدیمی سازه نتیجه بازسازی صحیح و اساسی خانه است که باعث مقاومت و دوام بیشتر خانه می شود. بازسازی واحد مسکونی نیز می تواند به رفع مشکلات ایمنی ساختمان کمک کند. این می تواند خطر آسیب و خرابی خانه را کاهش دهد.

به عنوان مثال، اگر خانه دارای سیم کشی برق قدیمی باشد، تعویض سیم کشی آن قطعا می تواند به کاهش خطر آتش سوزی کمک کند.

کاهش هزینه نگهداری

اگر بازسازی قسمت های خانه به صورت استاندارد، اصولی، بهترین کیفیت و با استفاده از مصالح مرغوب و با مشاوره متخصص انجام شود، در درازمدت می توانید اثرات آن را در قالب کاهش هزینه های نگهداری مشاهده کنید.

به عبارت دیگر صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه های تعمیر قطعات قدیمی در دراز مدت را می توان یکی از مزایای نوسازی دانست.

افزایش ارزش ملک

در حال حاضر تفاوت قیمت هر متر مربع آپارتمان 10 ساله در یکی از مناطق تهران که بازسازی شده و آپارتمان مشابه بدون بازسازی و بهسازی خاص حدود 10-15 درصد است. با یک محاسبه ساده متوجه می‌شویم که انجام چنین پروژه‌هایی برای صاحب ساختمان بسیار سودآور است و می‌تواند برای متخصصان حوزه دکوراسیون داخلی و مهندسی عمران مفید باشد.

همچنین افزایش درآمد اجاره از دیگر مزایای بازسازی خانه است. این پروژه ها معمولا تنها با بهبود ظاهر و کارایی ساختمان انجام می شود. البته برآورد هزینه بازسازی خانه و درصد بازگشت آن پس از فروش یا اجاره، نکته مهمی است که قبل از انجام کار باید به آن توجه کنید.

بهبود ایمنی و راحتی

امروزه با استفاده از تجهیزات مدرن و کاربردی، فضای ساختمان ها امن تر و دلپذیرتر شده است. این می تواند به طور مستقیم بر کیفیت زندگی ساکنان یا استفاده کنندگان از ساختمان تأثیر بگذارد.

در چنین مواردی سعی کنید به نیازهای ساکنین یا استفاده کنندگان از ساختمان توجه کنید. به عنوان مثال اگر ساختمان برای خانواده ها طراحی شده است باید تغییرات و برنامه ریزی های خود را به گونه ای برنامه ریزی کنید که نتیجه کار مطابق سلیقه و در راستای راحتی باشد.

در این زمینه بهتر است بازسازی خانه را به یک متخصص بسپارید. برای اطمینان از اینکه بازسازی خانه شما به درستی انجام شده است، باید آن را به یک متخصص بسپارید.

تبدیل ساختمان به ساختمان سبز

با توجه به افزایش هزینه حامل های انرژی و همچنین به منظور حفظ محیط زیست، با استفاده از مواد پایدار و غیر شیمیایی و همچنین طراحی کاملا مطابق با استانداردها برای جلوگیری از اتلاف انرژی، می توانید ادعا کنید که یک ساختمان سبز بهینه سازی مصرف انرژی یکی از حساس ترین موضوعات در ساختمان تلقی می شود که علاوه بر سودآوری برای مالک ساختمان، کمک بزرگی به محیط زیست نیز می کند.

با تغییر سیستم روشنایی ساختمان از لامپ های رشته ای و قدیمی به LED و SMD می توان تا 95 درصد در مصرف برق صرفه جویی کرد. لامپ های رشته ای قدیمی تنها 25-10 درصد انرژی دریافتی را به نور تبدیل می کنند و بقیه را به صورت گرما در محیط پخش می کنند. این نشان دهنده اتلاف 75 تا 90 درصد انرژی تنها در این بخش است.

همچنین این نوع لامپ ها نسبت به لامپ های کم مصرف عمر بسیار کمتری دارند و این خود هزینه ای اضافی برای ساختمان محسوب می شود.

بازسازی سیستم سرمایشی و گرمایشی ساختمان نیز می تواند به ایجاد ساختمانی با استاندارد صرفه جویی انرژی کمک کند. به طور تجربی، بازسازی سیستم موتورخانه و عایق حرارتی لوله ها منجر به بهبود کیفیت و هزینه های تحمیل شده بر ساختمان تا حدود 35 درصد شده است.

به طور کلی مزایای بازسازی خانه را می توان به صورت موارد زیر بیان کرد

استفاده از مصالح و فناوری های سبز در ساخت و ساز یا نوسازی خانه

بهبود بهره وری انرژی ساختمان با استفاده از سیستم های گرمایش و سرمایش کارآمد، روشنایی LED و عایق حرارتی

کاهش مصرف آب ساختمان با استفاده از سیستم های آبیاری کارآمد، استفاده از شیرآلات استاندارد و تجهیزات صرفه جویی در مصرف آب

بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان با استفاده از دستگاه های تهویه مطبوع و تصفیه کننده های هوا کارآمد

کاهش تولید زباله های ساختمانی با استفاده از مواد قابل بازیافت و قابل استفاده مجدد

شرکت های بازسازی خانه

یکی از بهترین شرکت های بازسازی خانه و ساختمان در تهران و طراحی دکوراسیون، مجموعه معماری رومو می باشد که با بکارگیری از متخصصان تجربه دیده و مجرب و همچنین داشتن ایده های تازه و نوین در حوزه بازسازی و طراحی دکوراسیون فعالیت می کند.
شما می توانید با استفاده از خدمات این مجموعه، خواسته های خود را در قالب بازسازی بنا، اجرایی کنید و از خدمات متخصصان این شرکت، زندگی راحتی را در ساختمانی لوکس و قشنگ تجربه خواهید کرد.

سخن پایانی

هدف اصلی ما در این مقاله آشنایی شما با اصول بازسازي خانه بود به این دلیل که، بازسازی با توجه به متراژ، مساحت، نوع کاربری، مصالح و متریال های مورد نظر هزینه و روش های خاصی را می طلبد. امروزه به خاطر مقرون به صرفه بودن خدمات بازسازی، دیگر مردم به فکر تعویض خانه نیستند و سعی می کنند تا تنها از یک شرکت ساختمانی و طراحی داخلی معتبر در این زمینه استفاده کنند. اگرکیفیت مدنظر شما باشد قطعا نباید به دنبال هزینه کمتر باشید و اگر تنها قصد شما بازسازی برای حفظ ظاهر است با قیمت ارزان تر نیز می توان از خدمات متوسطی اما نچندان با کیفیت استفاده نمود.

 

جهت کسب اطلاعات و راهنمایی بیشتر جهت بازسازی خانه با کارشناسان حرفه ای رومو تماس حاصل نمایید و بصورت رایگان و تخصصی مشاوره بگیرید.

 

مراحل بازسازی خانه چگونه است؟

داشتن یک نقشه کلی و تعیین نیازها جهت بازسازی خانه مورد نظر
محاسبه میزان هزینه های مورد نیازبازسازی
انجام مقدمات بازسازی

بازسازی خانه قدیمی و کلنگی به چه صورت میباشد؟

یکی از مهم ترین نکات در بازسازی خانه قدیمی و کلنگی، انجام اصولی مرحله تخریب است. از آنجایی بر انجام فرآیند تخریب در بازسازی ساختمان تاکید می شود که کمترین قصور و بی تجربگی در این پروسه احتمال مخاطرات جدی مالی و جانی را می تواند در پی داشته باشد.

هزینه بازسازی خانه چقدر میباشد؟

هزینه بازسازی خانه توسط شرکت ها یا پیمانکارهای مجربی برآورد میشود تا امکان ایجاد اشتباه و خطا در آن به کمترین حد برسد. هزینه بازسازی ساختمان قدیمی با خواسته های مدنظر مالک می تواند متفاوت باشد.

شرکت بازسازی خانه به چه صورت است ؟

شرکت رومو مجموعه ای از یک گروه میباشد که با دادن ایده جهت اجرای با شما قرارداد عقد میکنند و تمامی امورات ساختمان شما را به نحو احسن انجام میدهند.

آیا بازسازی خانه ارزش مالی دارد؟

اگرچه هدف اصلی بازسازی ممکن است مالی نباشد، بازسازی مدرن خانه های موجود معمولاً می تواند تأثیر مثبتی بر ارزش فروش مجدد ملک در آینده داشته باشد. از طرف دیگر، برخی از مالکان ممکن است خانه را به طور خاص به قصد بازسازی و سپس فروش برای سود خریده باشند.

آیا بازسازی خانه قدیمی ارزش دارد؟

با بازسازی کامل آشپزخانه، صاحبان خانه می توانند حدود 59 درصد از هزینه را جبران کنند و طبق مطالعه انجمن ملی مشاوران املاک و انجمن ملی صنعت بازسازی، یک مجموعه اصلی جدید معمولاً 50 درصد بازپرداخت می کند.

تعمیر خانه بهتر است یا خرید خانه جدید؟

مزایای، هزینه کمتر: هزینه بازسازی خانه شما کمتر از خرید خانه جدید است زیرا اتاق به اتاق است. شما مجبور نیستید همه چیز را در خانه خود بازسازی کنید، به این معنی که بودجه شما می تواند با کارهایی که باید انجام دهید جریان پیدا کند.

19 thoughts on “بازسازی خانه + نمونه کار

 1. Pingback: بازسازی خانه در گوهردشت کرج · گروه معماری رومو

 2. Pingback: بازسازی خانه در کرج · گروه معماری رومو

 3. Pingback: بازسازی خانه در فردیس کرج + نمونه کار · گروه معماری رومو

 4. Pingback: بازسازی خانه در شمال کرج + نمونه کار · گروه معماری رومو

 5. Pingback: بازسازی خانه در الهیه تهران + نمونه کار · گروه معماری رومو

 6. Pingback: بازسازی خانه در پاسداران تهران · گروه معماری رومو

 7. Pingback: بازسازی خانه در تجریش تهران · گروه معماری رومو

 8. Pingback: بازسازی خانه در زعفرانیه تهران + نمونه کار · گروه معماری رومو

 9. Pingback: بازسازی خانه در نیاوران تهران · گروه معماری رومو

 10. Pingback: بازسازی خانه در قیطریه تهران · گروه معماری رومو

 11. Pingback: بازسازی خانه در صادقیه تهران · گروه معماری رومو

 12. Pingback: بازسازی خانه در تهران + نمونه کار · گروه معماری رومو

 13. Pingback: بازسازی خانه در گلشهر کرج + نمونه کار · شرکت رومو

 14. Pingback: بازسازی خانه در شهرک بنفشه کرج + نمونه کار · شرکت رومو

 15. Pingback: بازسازی خانه در مهرشهر کرج + نمونه کار · شرکت رومو

 16. Pingback: بازسازی خانه به سبک مدرن در عظیمیه کرج + نمونه کار · شرکت رومو

 17. Pingback: بازسازی خانه به سبک مدرن در جهانشهر کرج · شرکت رومو

 18. Pingback: بازسازی خانه به سبک مدرن در گلشهر کرج · شرکت رومو

 19. Pingback: بازسازی خانه به سبک مدرن در بنفشه کرج + نمونه کار · شرکت رومو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *