بازسازی ساختمان + نمونه کار

بازسازی خانه به سبک مدرن در کرج

 

ایجاد تغییرات در ساختمان بر روی روحیه افراد تاثیر بسزایی می گذارد، بازسازی ساختمان از جمله خدماتی است که به منظور رفع نقص و بهبود ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. قطعا هر فردی تمایل دارد که ساختمان خود را بازسازی کرده و تغییراتی در آن ایجاد کند. حال به نظر شما چقدر باید هزینه کنیم تا ساختمان را به شکل ایده آل خود بازسازی کنیم. ما در ادامه به شما ثابت می کنیم که شما با صرف هزینه ای مناسب می توانید به ساختمانی بسیار شیک دسترسی داشته باشید.

معمولا ساختمان ها پس از گذشت چندین سال دچار فرسودگی می شوند و نیاز به بازسازی و مرمت و تعمیر پیدا می کنند و طول عمر هر ساختمان به نوع و کیفیت مصالح و کیفیت و طراحی ساخت، طول عمر مفید ساختمان بستگی دارد. کیفیت ساخت به عوامل و نیرو های فنی در ساخت وساز ،مصالح مصرفی ،طراحی اصولی متناسب شرایط اقلیمی ،محاسبات اصولی و نظارت و اجرای اصولی بستگی دارد

بازسازی

بازسازی فرآیندی است که در آن شما ساختمان را به حالت اولیه خود باز می گردانید. ساختمانهای تاریخی، قدیمی و … از جمله ساختمان هایی هستند که نیاز به بازسازی و به نوعی مرمت دارند 

بازسازی انجام فعالیت‌هایی به منظور حفظ و ماندگاری یک سازه فرسوده و قدیمی است. در واقع بازسازی ساختمان به منظور ایجاد تغییر هر چیزی در یک بنا انجام می‌شود که احتیاج به تعمیر دارد

بازسازی ساختمان به عنوان مرمت سازه ای و فنی یا بازسازی یک یا چند طبقه یا حتی کل سازه موجود تعریف می شود. از یک طرف، می تواند بر تعمیر و نگهداری تمرکز کند، اما همچنین بر رفع نقص ها (بازسازی جزئی) تمرکز می کند.

بازسازی ساختمان چیست؟

شما پیش از هر چیزی ابتدا باید به صورت اصولی با بازسازی ساختمان آشنا شوید و بدانید که اصولی این کار چیست؟ بازسازی کردن ساختمان به عملیات ترمیم و بازسازی گفته می شود که نه تنها تغییر در خانه شما ایجاد کرده و فضایی ایده آل را برای شما تشکیل می دهد، بلکه این ترمیم و بازسازی باعث افزایش عمر ساختمان می شود. این کار جوانب متعددی دارد و برای این که به صورت اصولی صورت گیرد باید ابتدا ساختمان توسط یک متخصص مورد بررسی قرار گیرد.

بازسازی کردن ساختمان به دو صورت کلی و جزئی صورت می گیرد. بازسازی جزئی شامل از بین بردن نواقص ساختمان و تنها در قسمت های خاصی از ساختمان انجام می پذیرد. ولی بازسازی کلی ساختمان وسیع تر بوده و هدف آن علاوه بر از بین بردن نواقص و ایرادات ساختمان، زیباسازی ساختمان به شکل دلخواه نیز می باشد.

چرا باید ساختمان را بازسازی کنیم؟

بسیاری از افراد تا مشکلی در ساختمان ایجاد نشود آن را بازسازی نمی کنند. در صورتی که بازسازی تنها به منظور از بین بردن نقوص ساختمان انجام نمی شود، بلکه گاهی خستگی از یک محیط و یا ایجاد تنوع در خانه نیز هدف از بازسازی می باشد. در زیر به برخی از دلایل بازسازی اشاره می کنیم:

ایجاد نشت و یا پوسیده شدن لوله ها

ریزش برخی از قسمت های ساختمان

گذشتن چند سال از قدمت ساختمان

رنگ کردن ساختمان و دیوارها

خرابی و مصطحلک شدن کفپوش

 

انواع بازسازی ساختمان

بازسازی کردن ساختمان در دو گروه بازسازی اماکن مسکونی و اماکن عمومی می باشد. در زیر به صورت مختصر این دو روش را توضیح می دهیم:

بازسازی سازه های ساختمان مسکونی: بازسازی کردن ساختمان های مسکونی به منظور نوسازی ساختمان و رفع نقص های آن انجام می شود و امکانات زیادی به آن اضافه نخواهد شد مگر این که کارفرما دستور این کار را بدهد. با این کار شما حس و حال بسیار ایده آلی را بدست آورده و زندگی شادتری خواهید داشت.

بازسازی سازه اماکن عمومی: در بسیاری از ساختمان های اداری و اماکن عمومی بازسازی کردن ساختمان باعث ایجاد امکانات جدیدی به این ساختمان شده و تمامی تجهیزات مدرن می شود. شاید شما بتوانید با همین اصول زندگی کرده و کسب و کار خود را راه اندازی کنید ولی با بازسازی کردن به رفاه بیشتری دست خواهید یافت. به عنوان نمونه شما در بازسازی اماکن عمومی سیستم گرمایشی و سرمایشی شما مدرن شده و شما کیفیت را احساس خواهید کرد.

به طور کلی بازسازی ساختمان بر دو نوع می‌باشد:

بازسازی سازه ای و ساختاری
بازسازی تزئینی

1- بازسازی سازه ای و ساختاری

یکی دیگر از انواع بازسازی منزل و ساختمان‌های با کاربری مختلف، بازسازی سازه ای می‌باشد. در این نوع بازسازی به جزییات دقیق‌تری از ساختمان پرداخته می‌شود که می‌تواند فضای بهتری را برای زندگی و کار به ارمغان بیاورد. موارد مرسوم در این نوع از بازسازی به شرح ذیل می‌باشد:

طراحی دوباره نقشه ساختمان با هدف افزایش فضا، ساخت و بازسازی زیرزمین، بازسازی تجهیزات و اتصالات ساختمان اعم از لوله کشی آب و گاز و برق و اجرای سایر تاسیسات

2- بازسازی تزئینی

بازسازی و مرمت دیوارها، سرویس‌های بهداشتی ساختمان، اجرای سقف کاذب و کناف، گچ‌کاری دیوارها، کف سازی سالن‌ها، رنگ‌آمیزی یا تغییر کاغذ دیواری، قرنیز دیوارها، دکوراسیون داخلی، نورپردازی، نمای کلی ساختمان و … در زیرمجموعه بازسازی تزئینی قرار می‌گیرند.

 

بازسازی دکوراسیون ساختمان

دکوراسیون ساختمان به دو صورت کلاسیک و مدرن بازسازی می گردد. این دو سبک هر دو در گروه بازسازی قرار دارند ولی نحوه انجام آن و ظاهرش متفاوت است. دکوراسیون های مدرن ساده تر و کم هزینه تر است ولی در مقابل امکانات بیشتری را نیز به ساختمان شما اضافه می کند. همچنین بازسازی کردن ساختمان به سبک مدرن برای ساختمان های متراژ پایین به صورت ایده آل بوده و فضا را بزرگ تر نشان می دهد.

بازسازی دکوراسیون خانه به سبک کلاسیک نیاز به هزینه بیشتری دارد و شما باید وقت زیادی را صرف این کار کنید. فرایند بازسازی در این روش به صورت مستقیم با سلیقه کارفرما در ارتباط است و از این رو به شکل ویژه ای انجام می شود. دکوراسیون کلاسیک برای ساختمان های بزرگ مناسب است.

بازسازی دیوارهای ساختمان

دیوارها از جمله مکان هایی است که بازسازی آن با وجود هزینه پایینی که دارد، می تواند تغییراتی اساسی را در روحیات افراد ایجاد کند. کاغذهای دیواری ابزاری مدرن است که به صورت کامل سطح دیوار شما را می پوشاند و زیبایی خانه را چندین برابر می کند. همچنین شما می توانید با استفاده از رنگ نیز با هزینه کمتر دیوارها را بازسازی کنید. از جمله نماد تزئینی برای دیوارها می توان به سنگ های طبیعی و یا مصنوعی، شیشه های تزئینی و مواردی از این قبیل اشاره کرد.

بازسازی کفپوش ساختمان

کفپوش ساختمان پس از دیوارها المانی است که باعث زیباسازی ساختمان و نوسازی می شود. کفپوش ها همواره در معرض سایش و اصطکاک قرار دارد و از این رو پس از مدتی آسیب دیده و باید تعویض کرد. سنگ، پارکت، لمینت، سرامیک، اپوکسی و … از جمله کفپوش هایی است که می تواند کیفیت و ساختار ساختمان شما را به صورت ویژه ای تغییر دهد. انتخاب مناسب ترین کفپوش نه تنها یک امر سلیقه ای است، بلکه مواردی از جمله سبک دکوراسیون، رنگ دیوارها و … نیز بستگی دارد.

برای بازسازی کف ساختمان از چه کفپوشی استفاده کنیم؟

کفپوش ها انواع مختلفی دارند که هر کدام برای فضا و محیط خاصی مناسب هستند. بهترین و مناسب ترین کفپوش برای فضای داخلی ساختمان شامل کفپوش پارکت، لمینت، پی وی سی، سرامیک و سنگ می باشد. کفپوش های ذکر شده رایج ترین و پرطرفدارترین کفپوش ها در فضای داخلی خانه هستند که تناسب خوبی با عملکرد فضاهای یک خانه دارند و مقاومت خوبی دارند.

کفپوش پارکت:

کفپوش پارکت از چوب طبیعی ساخته شده است. بنابراین، گران است و لوکس به نظر می رسد. کفپوش پارکت ضعیف و در برابر رطوبت آسیب پذیر است. بنابراین استفاده از آن در محیط های مرطوب توصیه نمی شود. این کفپوش انتخاب خوبی برای اتاق نشیمن و اتاق خواب در منازل است.

کفپوش لمینت:

کفپوش لمینت از تراشه های چوب طبیعی فشرده ساخته شده است. بنابراین قیمت مناسبی دارد و ظاهر آن شبیه پارکت است. کفپوش لمینت نسبت به پارکت در برابر رطوبت مقاومت بیشتری دارد. این کفپوش یک انتخاب مقرون به صرفه و مناسب برای اتاق نشیمن، اتاق خواب و آشپزخانه است.

کفپوش PVC:

کفپوش PVC از پلاستیک ساخته شده است. بنابراین قیمت مناسبی دارد و طرح ها و رنگ های متنوعی دارد. کفپوش پی وی سی مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد و برای خانه هایی که در شهرهای مرطوب واقع شده اند گزینه مناسبی است.

کفپوش سرامیکی:

کفپوش سرامیکی از خاک رس ساخته شده است. بنابراین قیمت مناسبی دارد و طرح ها و رنگ های متنوعی دارد. کفپوش سرامیکی در برابر رطوبت مقاوم بوده و برای مناطق مرطوب خانه مانند سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه و … انتخاب مناسبی است.

کفپوش سنگی:

کفپوش سنگی از تخته سنگ طبیعی ساخته شده است. بنابراین، گران است و لوکس به نظر می رسد. کفپوش سنگی در برابر رطوبت مقاوم است و برای تمامی فضاهای یک خانه انتخاب خوبی است. اگر می خواهید کف خانه تان یکنواخت باشد، سنگ طبیعی بهترین انتخاب است.

بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه یکی از بخش های اصلی ساختمان است که به مرور باید مورد بازسازی و نوسازی قرار گیرد. از طرفی با توجه به وجود برخی از لوله ها همچون آب و گاز در ساختمان، فرایند بازسازی را تخصصی تر کرده است. برای این کار شما باید ابتدا از دیوارها شروع کنید. همچنین تعویض کابینت ها نیز در این راستا می تواند بسیار موثر واقع شود. بازسازی آشپزخانه به شما کمک می کند تا نه تنها فضایی بسیار زیبا و جذاب داشته باشید، بلکه فرایند پخت و پز و شستشو نیز بهتر و سریع تر انجام شود. دقت داشته باشید که رنگ در بازسازی آشپزخانه اهمیت بسیاری دارد و برای این که به خوبی بتوانید رنگ ها را به کار ببرید باید در نظر داشته باشید که برخی از رنگ ها و عناصر آلودگی و چربی را نشان می دهد و پاک کردن آن سخت است. در نتیجه این بازسازی باید به صورت بسیار اصولی انجام شود.

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی و حمام همواره در معرض نم و رطوبت قرار دارد. به همین دلیل بیشتر به ترمیم و بازسازی نیاز دارد. برای رسیدن به یک ساختمان مستحکم و مقاوم ابتدا باید تمامی اتصالات و لوله کشی های حمام و سرویس بهداشتی ترمیم گردد. همچنین شما می توانید از مصالح و ابزارهای پیشرفته و مدرن بهره ببرید. از طرفی در هنگام ترمیم و بازسازی سرویس و حمام بهداشتی باید دیوار و کفپوش را عایق کنید تا عمر سازه های شما افزایش یابد.

بازسازی اتاق خواب

اتاق خواب محلی است که شما پس از یک روز طولانی و خسته کننده به آن پناه می برید. بنابراین برای رسیدن به یک اتاق خواب ایده آل و دوست داشتنی که بتوانید تمامی مشکلات و خستگی خود را در آن از یاد ببرید باید به رنگ و نحوه چیدمان آن توجه داشته باشید. در هنگام بازسازی اتاق خواب باید به ابعاد و فضای موجود در آن نیز توجه کرد و سپس بر اساس آن مناسب ترین دکوراسیون و رنگ را به کار برد. در صورتی که فضای اتاق خواب شما کوچک است، با پیاده سازی ایده های جزئی و استفاده از رنگ های روشن می توانید به اتاقی بزرگ تر دست پیدا کنید.

بازسازی سالن پذیرایی

سالن پذیرایی یکی از مراکزی است که در دورهمی ها از آن استفاده می کنید. بنابراین پذیرایی همواره باید به صورت مدرن و زیبا باشد. یکی از عناصری که در بازسازی انجام می شود، نصب کمد دیواری است. با این کار شما فضایی را جهت قرار دادن لوازم و وسایل و نظم بیشتر در دست خواهید داشت. همچنین نورپردازی و رنگ دیوارها نیز در هنگام بازسازی اتاق پذیرایی تغییر می کند. با این کار شما فضایی صمیمی تر خواهید داشت و میهمانی و مراسمات شما به عالی ترین شکل ممکن برگزار می شود.

بازسازی فضای بیرونی ساختمان

همان طور که می دانید نمای ساختمان در معرض انواع شرایط آب و هوایی قرار می گیرد و امکان آسیب دیدن آن وجود دارد. همچنین بازسازی نمای بیرونی ساختمان به زیباسازی فضای شهری نیز کمک می کند. بازسازی نمای بیرونی ساختمان به دو دست جزئی و کلی تقسیم می شود. در بازسازی جزئی نمای بیرونی شما تنها نواقص را از بین می برید. ولی در بازسازی کلی به صورت کامل نمای ساختمان تغییر خواهد کرد. در بسیاری از آپارتمان های امروزی این کار با استفاده از مصالح مدرن صورت می گیرد. درست است که برای بازسازی کلی نمای بیرونی ساختمان باید هزینه بیشتری را صرف کنید، ولی نتیجه بسیار رضایت بخش خواهد بود.

طراحی و بازسازی ساختمان

در طراحی و بازسازی ساختمان اداری یقیناء اولویت با بخشی است که مراجعین به انتظار می نشینند و بعد از آن اتاق های کارکنان ضروری ترین بخش می باشد، زیرا تاثیر مثبتی بر روحیه و کارکرد افراد می گذارد و از سویی طراحی و بازسازی ساختمان در این بخش از اداره به صرفه تر خواهد بود زیرا تغییرات چشمگیری با صرف کمترین هزینه ایجاد می توان کرد

بازسازی ساختمان چگونه انجام می شود؟

با گذشت سال ها از عمر و قدمت ساختمان برخی از قسمت های دچار فرسودگی شده و سازه های آن از بین می رود. در بازسازی ساختمان ابتدا طرح و نقشه آن صورت می گیرد و پس از آن عناصر و سایر تغییراتی که در ساختمان قرار است ایجاد شود تعیین می گردد. پس از آن نیز تمامی وسایل و ابزارهای مورد نیاز برای بازسازی تهیه می گردد.

در انتها نیز فرایند بازسازی و نوسازی ساختمان زیر نظر یک متخصص انجام می پذیرد. در صورتی که تخصصی در زمینه بازسازی خانه ندارید توصیه می کنیم که این کار را انجام ندهید. زیرا در این صورت نه تنها عمر سازه های ساختمان شما افزایش نمی یابد، بلکه ممکن است باعث تخریب بیشتر و کاهش عمر آن ها نیز شود.

گچ کاری ساختمان

گچ کاری یکی از هنرهایی است که نیاز به تخصص بالایی دارد. با توجه به این که هر کاری نیاز به مهارت و تخصص خاصی دارد، برای انجام این کار نیز باید از گچ گار حرفه ای کمک بگیرید تا این فرایند با ظرافت خاصی صورت گیرد. گچکاری نه تنها باعث افزایش زیبایی ساختمان می شود، بلکه تمامی نواقص را نیز از بین خواهد برد. بنابراین برای ایجاد تغییرات در خانه و زیباسازی آن این کار را فراموش نکنید.

افزایش ایمنی ساختمان با بازسازی

در بسیاری از ساختمان ها افزایش عمر می تواند خطراتی را متوجه ساکنین کند. فرسودگی در لوله کشی ها و اتصالات باعث نشت شده و به مرور استحکام دیوارها و کفپوش ساختمان را از بین می برد و خطراتی را به وجود می آورد. در این مواقع بازسازی، ایمنی ساختمان را چندین برابر می کند. بنابراین شما با انجام بازسازی زندگی بهتری و باکیفیت تری خواهید داشت.

استفاده بهینه از فضای ساختمان با بازسازی

گاهی برخی از بخش های خانه بدون استفاده باقی می ماند و این کار باعث می شود که شما فضای کمتری را در خانه داشته باشید. به عنوان مثال پذیرایی شما به گونه ای طراحی شده است که فضای زیادی را در اختیار شما قرار می دهد ولی اصول خاصی ندارد. در بازسازی می توانید این نقص را برطرف کرده و فضای بهینه تری را در اختیار داشته باشید. همچنین در صورتی که به تازگی عضو جدیدی به خانواده شما اضافه شده است، می توانید اتاقی را در خانه به آن اختصاص دهید.

جلوگیری از هدر رفتن انرژی با بازسازی ساختمان

در بسیاری از خانه های قدیمی انرژی زیادی از خانه خارج می شود و دلیل آن هم غیر اصولی بودن ساخت خانه ها و استفاده از لوازم بی کیفیت و قدیمی می باشد. در بازسازی ساختمان ابزار و لوازم مدرنی به کار می رود که تا حد بسیار زیادی مصرف انرژی را کاهش می دهد. یکی از این لوازم استفاده از پنجره های دو جداره می باشد که تاثیر بسزایی بر روی مصرف انرژی دارد. بنابراین شما با یک بار پرداخت هزینه بابت بازسازی به فضایی ایمن تر و در عین حال باکیفیت تری دست پیدا خواهید کرد.

افزایش ارزش ساختمان با بازسازی

فرض کنید که شما به یک ساختمان کهنه با سازه های فرسوده رفتید، این ملک چقدر برای شما ارزش دارد؟ در مقابل شما حاضر هستید چقدر بابت یک ساختمان نوساز با طراحی شیک و مدرن پرداخت کنید؟ بنابراین شما با ایجاد تغییرات در خانه و مدرنیت آن می توانید ملک خود را با قیمتی چندین برابر به فروش برسانید. بنابراین حتی در صورتی که قصد زندگی کردن در خانه را نیز ندارید، توصیه می کنیم که با بازسازی سود بیشتری را بدست بیاورید.

بازسازی ساختمان چقدر زمان میبرد؟

بازسازی ساختمان بسیار پیچیده بوده و نیاز به ابزار و لوازم متعددی است. بنابراین نباید انتظار داشت که بازسازی به سرعت انجام شود. به طور میانگین بازسازی کردن خانه حداقل یک ماه زمان می برد و یا حتی ممکن است که بازسازی تا سه ماه نیز به طول بیانجامد. زمان دقیق بازسازی به میزان تغییراتی که شما در ساختمان ایجاد خواهید کرد، بستگی دارد. برای این که فرایند سریع تر و بهتر انجام پذیرد می توانید از افراد حرفه ای و تیم های تخصصی در این زمینه بهره ببرید.

آیا بازسازی نیاز به مجوز دارد؟

در صورتی که بازسازی تنها به منظور از بین بردن نواقص و ایرادات ساختمان انجام شود، نیازی به مجوز نیست. ولی در صورتی که تغییرات ایجاد شده در ساختمان طرح آن را تغییر دهد باید برای انجام آن مجوز گرفت. برای گرفتن مجوز شما باید مراحل طولانی و پیچیده ای را طی کنید تا به ساختمان ایده آل خود دست یابید.

آیا برای بازسازی ساختمان نیاز به طراحی است؟

بله قطعا شما باید برای ایجاد هر گونه تغییرات در ساختمان باید از قبل برنامه ریزی کرده و طرح و نقشه آن را تهیه کنید. شرکت های پیشرفته اغلب برای بازسازی ساختمان طرح و نقشه ای را فراهم می کنند و آن را به تایید کارفرما می رساند و سپس فرایند بازسازی را شروع می کنند.

هزینه بازسازی ساختمان چقدر است؟

هزینه بازسازی و نوسازی ساختمان در همان ابتدا باید برآورد گردد. در واقع پیش از شروع بازسازی کارفرما میزان بودجه در نظر گرفته برای این کار را به تعمیرکار اعلام می کند و سپس طراح بر اساس آن میزان تغییرات را در ساختمان اعلام خواهد کرد. عوامل متعددی بر روی قیمت بازسازی تاثیر می گذارد. از جمله این موارد می توان به متراژ پروژه ساختمانی، هزینه بیمه، کیفیت کار و … اشاره کرد.

قیمت گذاری بازسازی ساختمان به صورت متری صورت می گیرد. برای این کار ابتدا تمامی تغییراتی که در ساختمان شما قرار است اعمال گردد را باید یادداشت کرده و سپس بر اساس آن نرخ بازسازی تعیین می گردد. لازم است بدانید که شرکت های معتبر که تسلط کافی به امر بازسازی دارند می توانند بر اساس بودجه در نظر گرفته شما به بهترین شکل ممکن تغییرات را ایجاد خواهند کرد.

نکات مهم در بازسازی ساختمان

دقت داشته باشید که در بازسازی ساختمان تعویض اتصالات و سیستم سرمایشی و گرمایشی ساختمان اهمیت بسیاری دارد. بنابراین برای کاهش هزینه ها بهتر است این موارد از قلم نیفتد.

در هنگام تغییر رنگ دیوارها به رنگ و کیفیت آن توجه داشته باشید. انتخاب رنگ برای دیوار و سقف ها بسیار مهم است و می تواند بر روی روحیه افراد و نمای کلی ساختمان تاثیر بگذارد. بنابراین تغییر رنگ دیوارها را امری سرسری و غیر مهم ندانید.

استفاده از عایق های صوتی و حرارتی می تواند باعث بهبود کیفیت زندگی شما شود. در نتیجه در انتخاب عایق مناسب نهایت دقت را به کار ببرید.

یکی از فاکتور های اساسی موفقیت آمیز در بازسازی ایده پردازی است. برای تغییر نمای کلی ساختمان و پیاده سازی همه ی طرح ها و نقشه ها به درستی به ایده های کارساز و طراح کاربلد که به طور درستی همه ی نیاز ها را لحاظ کند و به نتیجه دلخواه خود برسید. درادامه این مطلب قصد داریم تمام راهکارها و ایده های بازسازی را به شما معرفی نماییم پس با ما همراه باشید

ایده های جدید در بازسازی ساختمان

استفاده از شیشه در بازسازی ساختمان

شیشه از جمله ابزار هایی است که در سبک مدرن طراحی بسیار مورد توجه قرار گرفته است

از جمله ایده های مورد استفاده از شیشه در معماری داخلی استفاده از شیشه در راه پله، استفاده ار شیشه به عنوان دیوار یا پنجره وسیع رو به حیاط، استفاده از شیشه در کف ساختمان و بخشی از سقف و هم چنین به عنوان جدا کننده بخش های مختلف ساختمان استفاده و بکار برد

سبک طراحی در بازسازی ساختمان

سبک طراحی از جمله موردی است که برای ایده سازی در بازسازی نیزاهمیت داشته بدین منظور طراحی مدرن مناسب ایده پردازی است. بیشتر افراد به این سبک توجه بیشتری می دهند و به عنوان نمونه در این نوع ایده پردازی که کانسپت سبک مدرن بوده می توان به استفاده از اتاقک های مخفی، کمد های توکار، تخت های تاشو، المان های چند گانه و … اشاره کرد

ایده های بازسازی ساختمان و بهره گیری از نور خورشید

برای این مورد با ذکر مثالی اهمیت آن را بیشتر درک خواهید کرد

دو محیط را در نظر بگیرید؛ یکی از محیط ها فضای قدیمی و بدون پنجره یا پنجره  کوچک و بدون نور و نور کم بوده و محیط دیگری فضای مدرنی که دارای پنجره های بزرگ و نور کافی در آن فضا به واسطه پنجره ها محیا شده است. و هم چنین دیوار پوش های زیبا و سقف بازسازی شده است

قطعا محیط اول فضای بی روحی را نمایان گر بوده و جلوه ای بی روح به فضای شما می بخشد

نور خورشید تاثیر زیادی بر افزایش خلق و خوی مثبت در افراد دارد و هم چنین از موثر ترین روش ها برای درمان افسردگی است

اجرای دیوار و سقف کاذب در محیط

برای اتاق نشیمن که نورپردازی مناسبی بتوان بکاربرد میتوان از سقف های کاذب جهت پر نور کردن فضا ایجاد نمایید

توجه ویژه به طراحی فضای آشپزخانه

آشپزخانه از جمله مکان هایی است که روزانه به کرات به آن سر و کار داریم پس باید به طراحی و نورپردازی آن نیز توجه نماییم

نورپردازی آن باید مناسب باشد و اگر نور کم باشد محیط برای رشد باکتری ها فراهم می شود و می توان با قرار دادن دیواره های شیشه ای به عنوان ویترین در ورودی آشپزخانه به بهتر و منظم شدن فضای آشپزخانه کمک شایانی کرد

در طراحی و معماری آشپزخانه میتوان از ایده های خلاقانه شیک زیادی استفاده کرد از جمله قرار دادن کشوهای توکار، نورپردازی زیر کابینت ها و کشوها گردان که هم کارایی بالا دارند و بر زیبایی آشپزخانه تان می افزاید 

استفاده از المان های طبیعی

با استفاده از المان های طبیعی علاوه بر زیبایی بصری و هم چنین زیبایی را دوچندان میکند و از ایده هایی معماری داخلی برای بازسازی  به شمار میرود.  برای این مورد به عنوان مثال محل هایی برای نگهداری گلدان ها و پاسیو، آکواریوم در اتاق خواب  و یا پذیرایی میتواند ایده های جذاب و دلنشین جهت زیبایی منزل تان باشد که تاثیر فوق العاده ای بر روی روحیه افراد خواهد داشت

مزایا بازسازی ساختمان

با توجه به افزایش هزینه های زندگی در کشور و افزایش نامتعارف قیمت مسکن، بازسازی ساختمان به یکی از گزینه های محبوب در بین مردم تبدیل شده است. بازسازی آپارتمان به معنای بهسازی و بازسازی ساختمان قدیمی یا آسیب دیده است. این می تواند شامل تعمیرات اساسی، تغییرات ساختاری یا به روز رسانی بصری باشد.

این تغییرات ساختاری در ساختمان معمولاً با دکوراسیون داخلی اشتباه گرفته می شود، در صورتی که این دو فعالیت متفاوت بوده و تنها در برخی موارد دارای نقاط مشترکی هستند.

افزایش عمر ساختمان

بازسازی ساختمان می تواند به تعمیرات اساسی و به روز رسانی سیستم های ساختمان کمک کند. در خصوص نوسازی یا بازسازی زیربنای یک ساختمان در این نوع پروژه ها، معمولاً نتیجه به دست آمده منجر به افزایش عمر مفید خانه می شود.

جلوگیری از ساییدگی و آسیب بیشتر به تاسیسات قدیمی سازه نتیجه بازسازی صحیح و اساسی ساختمان است که باعث مقاومت و دوام بیشتر ساختمان می شود. بازسازی واحد مسکونی نیز می تواند به رفع مشکلات ایمنی ساختمان کمک کند. این می تواند خطر آسیب و خرابی ساختمان را کاهش دهد.

به عنوان مثال، اگر ساختمان دارای سیم کشی برق قدیمی باشد، تعویض سیم کشی آن قطعا می تواند به کاهش خطر آتش سوزی کمک کند.

کاهش هزینه نگهداری

اگر بازسازی قسمت های ساختمان به صورت استاندارد، اصولی، بهترین کیفیت و با استفاده از مصالح مرغوب و با مشاوره متخصص انجام شود، در درازمدت می توانید اثرات آن را در قالب کاهش هزینه های نگهداری مشاهده کنید.

به عبارت دیگر صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه های تعمیر قطعات قدیمی در دراز مدت را می توان یکی از مزایای نوسازی دانست.

افزایش ارزش ملک

در حال حاضر تفاوت قیمت هر متر مربع آپارتمان 10 ساله در یکی از مناطق که بازسازی شده و آپارتمان مشابه بدون بازسازی و بهسازی خاص حدود 10-15 درصد است. با یک محاسبه ساده متوجه می‌شویم که انجام چنین پروژه‌هایی برای صاحب ساختمان بسیار سودآور است و می‌تواند برای متخصصان حوزه دکوراسیون داخلی و مهندسی عمران مفید باشد.

همچنین افزایش درآمد اجاره از دیگر مزایای بازسازی ساختمان است. این پروژه ها معمولا تنها با بهبود ظاهر و کارایی ساختمان انجام می شود. البته برآورد هزینه بازسازی ساختمان و درصد بازگشت آن پس از فروش یا اجاره، نکته مهمی است که قبل از انجام کار باید به آن توجه کنید.

بهبود ایمنی و راحتی

امروزه با استفاده از تجهیزات مدرن و کاربردی، فضای ساختمان ها امن تر و دلپذیرتر شده است. این می تواند به طور مستقیم بر کیفیت زندگی ساکنان یا استفاده کنندگان از ساختمان تأثیر بگذارد.

در چنین مواردی سعی کنید به نیازهای ساکنین یا استفاده کنندگان از ساختمان توجه کنید. به عنوان مثال اگر ساختمان برای خانواده ها طراحی شده است باید تغییرات و برنامه ریزی های خود را به گونه ای برنامه ریزی کنید که نتیجه کار مطابق سلیقه و در راستای راحتی باشد.

در این زمینه بهتر است بازسازی ساختمان را به یک متخصص بسپارید. برای اطمینان از اینکه بازسازی ساختمان شما به درستی انجام شده است، باید آن را به یک متخصص بسپارید.

تبدیل ساختمان به ساختمان سبز

با توجه به افزایش هزینه حامل های انرژی و همچنین به منظور حفظ محیط زیست، با استفاده از مواد پایدار و غیر شیمیایی و همچنین طراحی کاملا مطابق با استانداردها برای جلوگیری از اتلاف انرژی، می توانید ادعا کنید که یک ساختمان سبز بهینه سازی مصرف انرژی یکی از حساس ترین موضوعات در ساختمان تلقی می شود که علاوه بر سودآوری برای مالک ساختمان، کمک بزرگی به محیط زیست نیز می کند.

با تغییر سیستم روشنایی ساختمان از لامپ های رشته ای و قدیمی به LED و SMD می توان تا 95 درصد در مصرف برق صرفه جویی کرد. لامپ های رشته ای قدیمی تنها 25-10 درصد انرژی دریافتی را به نور تبدیل می کنند و بقیه را به صورت گرما در محیط پخش می کنند. این نشان دهنده اتلاف 75 تا 90 درصد انرژی تنها در این بخش است.

همچنین این نوع لامپ ها نسبت به لامپ های کم مصرف عمر بسیار کمتری دارند و این خود هزینه ای اضافی برای ساختمان محسوب می شود.

بازسازی سیستم سرمایشی و گرمایشی ساختمان نیز می تواند به ایجاد ساختمانی با استاندارد صرفه جویی انرژی کمک کند. به طور تجربی، بازسازی سیستم موتورخانه و عایق حرارتی لوله ها منجر به بهبود کیفیت و هزینه های تحمیل شده بر ساختمان تا حدود 35 درصد شده است.

به طور کلی مزایای بازسازی ساختمان را می توان به صورت موارد زیر بیان کرد

استفاده از مصالح و فناوری های سبز در ساخت و ساز یا نوسازی ساختمان

بهبود بهره وری انرژی ساختمان با استفاده از سیستم های گرمایش و سرمایش کارآمد، روشنایی LED و عایق حرارتی

کاهش مصرف آب ساختمان با استفاده از سیستم های آبیاری کارآمد، استفاده از شیرآلات استاندارد و تجهیزات صرفه جویی در مصرف آب

بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان با استفاده از دستگاه های تهویه مطبوع و تصفیه کننده های هوا کارآمد

کاهش تولید زباله های ساختمانی با استفاده از مواد قابل بازیافت و قابل استفاده مجدد

جمع بندی: بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان ها کار تخصصی است. مهندسین نقش های زیادی در این نوع کارها دارد. شرکت های زیادی برای طراحی چنین کارهای اضافی وجود دارد.

برخی از مشتریان اهمیت جنبه های ساختاری در این مراحل را درک نمی کنند. بسیاری از مردم پس از بازسازی فقط به زیبایی شناسی فکر می کنند. با این حال، بسیاری از مشتریان در حال حاضر تحصیل کرده اند و از این نیاز قدردانی می کنند.

 

جهت کسب اطلاعات و راهنمایی بیشتر جهت بازسازی ساختمان با کارشناسان حرفه ای رومو تماس حاصل نمایید و بصورت رایگان و تخصصی مشاوره بگیرید.

 

چرا به بازسازی ساختمان نیاز داریم؟

بازسازی نه تنها سرمایه گذاری در کیفیت زندگی شما بلکه در خود ساختمان نیز هست، زیرا ارزش ملک را افزایش می دهد و طول عمر آن را افزایش می دهد. صرفه جویی طولانی مدت را می توان از طریق کاهش مصرف انرژی، کاهش قبوض آب و برق و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری در آینده به دست آورد.

نکاتی در مورد بازسازی ساختمان

 • مشاوره با افراد متخصص و کارآمد در زمینه بازسازی
 • پایبندی به تناسب تغییرات اعمال شده در محیط با سایر فضاها
 • برآورد صحیح بودجه نوسازی ساختمان و در نظر گرفتن سایر هزینه های احتمالی
 • برآورد دقیق و منطقی از زمان بازسازی ساختمان و اجرای آن
 • استفاده از فناوری های نوین و روش های نوین در این زمینه
 • استفاده از گروه متخصص در زمینه بازسازی ساختمان
 • اجرای دقیق طرح های خلاقانه و نوآورانه در منطقه مورد نظر
 • رعایت قوانین و مقررات ساختمانی در حین عملیات ساختمانی
 • اجرای طرح هایی با تغییرات کمتر و تاثیر بیشتر مانند تغییرات در آشپزخانه
 • رعایت دقیق اقدامات ایمنی در حین اجرا

آیا باید بازسازی ساختمان کنم یا ساختمان جدید بسازم؟

در مقایسه با ساخت و سازهای جدید، بازسازی اغلب می تواند گزینه سریع تری باشد.بخاطراینکه شما از ابتدا شروع نمی کنید، و بسیاری از عناصرو تجهیزات ساختمانی لازم درساختمان قرار دارند و می توانند در ساختمان بازسازی شده ادغام شوند، تیم ساخت و ساز شما کار بسیار کمتری برای انجام خواهند داشت.

چه زمانی باید بازسازی کرد؟

قبل از انجام یک پروژه بازسازی، فصل را در نظر بگیرید. اگر به دنبال صرفه جویی چند میلیون هستید، زمستان زمان بسیار خوبی برای بازسازی داخلی است ، زیرا پیمانکاران معمولاً به دنبال کار در خارج از فصل هستند. برای پروژه های فضای باز، شرایط آب و هوایی احتمالاً عامل تعیین کننده خواهد بود.

دلایل بازسازی چیست؟

تخریب جزئی یا کلی سازه ساختمان
تمایل به تغییر و نوسازی ساختمان و در نتیجه ایجاد تنوع در محیط زندگی افراد
افزایش استحکام ساختمان در برابر حوادث طبیعی و غیر طبیعی مانند سیل، زلزله و ….
تصمیم برای تغییر کاربری فضاهای ساختمان و تغییر دکوراسیون داخلی آنها
افزایش جمعیت در خانواده و در نتیجه نیاز به فضای بیشتر و استفاده مناسب از خانه
بازسازی سبک ساختمان و همگامی با پیشرفت و تغییرات تکنولوژی

هر چند وقت یک بار باید ساختمان را بازسازی کرد؟

اگر ساختمان شما هنوز در شرایط خوبی است، باید هر 15 تا 20 سال یکبار بازسازی شود . قبل از شروع یک پروژه بازسازی، زمانی را برای ارزیابی ساختمان خود اختصاص دهید.

آیا بازسازی ساختمان سرمایه گذاری خوبی است؟

بازسازی یکی از تنها سرمایه گذاری هایی است که می تواند کیفیت زندگی در فضای زندگی شما را بهبود بخشد و ارزش ساختمان شما را برای آینده افزایش دهد.

عوامل موثر برهزینه بازسازی ساختمان

عوامل زیادی برهزینه بازسازی تأثیر می گذارد:

اندازه خانه ای که می خواهید بسازید
مکانی که در آن خانه می سازید
نحوه دسترسی به محل ساختمان
متریال مورد استفاده برای بازسازی
ویژگی های خانه
طراحی و پیاده سازی سایت
تخصص پیمانکار

چگونه یک پروژه بازسازی را مدیریت می کنید؟

مراحل پروژه ساختمانی
دریافت، قبل از اینکه هر چیزی را برنامه ریزی کنید، امکان سنجی پروژه را بررسی کنید
برنامه ریزی، هنگامی که پروژه با محدوده، بودجه و جدول زمانی مشخص شد، شروع به برنامه ریزی برای رسیدن به هر مرحله کنید
پیاده سازی
حفظ کنترل
اتمام پروژه

5 thoughts on “بازسازی ساختمان + نمونه کار

 1. Pingback: بازسازی ساختمان در تهران + نمونه کار · گروه معماری رومو

 2. Pingback: مراحل بازسازی ساختمان + نمونه کار · گروه معماری رومو

 3. Pingback: بازسازی خانه در تجریش تهران + نمونه کار · گروه معماری رومو

 4. Pingback: بازسازی خانه در زعفرانیه تهران · گروه معماری رومو

 5. Pingback: بازسازی ساختمان در کرج + نمونه کار · شرکت رومو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *