بازسازی منزل + نمونه کار

بازسازی خانه به سبک مدرن در کرج

 

بازسازی منزل یا نوسازی خانه (renovation) برای تغییر در بنا انجام می شود که هدف از بازسازی منزل تعمیر ملک است. معمولا بازسازی منزل هزینه هایی به همراه دارد که این هزینه ها کاملا به سلیقه و سطح انتظارات و انتخاب های مالک بستگی دارد.

بازسازی منزل هم می تواند در قسمت بیرونی ساختمان انجام گیرد و هم میتواند برای قسمت داخلی ساختمان مد نظر باشد.

بازسازی منزل

 اگر قصد انجام بازسازی منزل خود را دارید به نکات زیر توجه کنید:

۱) در ابتدا بهتر است بخش هایی که برای بازسازی مد نظر دارید را اولویت بندی کنید.

۲) بهتر است از تیم یا شرکت های بازسازی منزل کمک بگیرید.

۳) بازسازی تاسیسات خانه را شروع کنید.

۴) میزان بودجه بازسازی را مشخص کنید و در این باره تقریبا بودجه ای را در نظر بگیرید تا هزینه های مصرفی را حدودا در نظر گرفته باشید.

اگر هزینه ی کمی برای بازسازی منزل در اختیار دارید برای انجام نوسازی خانه ی خود حتما یک برنامه ی درست داشته باشید زیرا داشتن یک برنامه برای بازسازی کمک چشمگیری در کاهش هزینه ها به شما می کند.

از وسایل و تزئینات که چندان برای بازسازی ضروری نیستند استفاده نکنید تا با عدم استفاده از وسایل غیر ضروری به نوبه ای  از افزایش هزینه ها جلوگیری شود.

گاهی برای وسایلی هزینه می شود که حتی اضافی هستند که اگر انتخاب های درست و دقیق در خرید مواد و وسایل داشته باشید از پرداخت هزینه های غیر ضروری پیگیری کرده اید.

بهتر است برای کاهش هزینه های خود از یک شخص با تجربه نیز مشورت بگیرید.

دلایل شما برای بازسازی منزل بهتر است کاملا مشخص باشد برای این کار پیشنهاد می شود دلایلی را که باعث شده است به فکر بازسازی منزل بیافتید را لیست کنید این کار به شما کمک

می کند تا نتیجه ی نهایی برایتان مطلوب تر باشد.

و بهتر است برای بازسازی منزل با اعضای خانواده نیز مشورت کنید و با یک دیگر نیز در این بازه صحبت کنید چرا که سلیقه ی تمام اعضای یک خانه مطابق هم نیست و احتمال دارد که شما رنگی را بپسندید که دیگر اعضای خانواده آن را دوست نداشته باشند یا پارکت هایی را انتخاب کنید که مورد پسند بقیه اعضای خانواده نباشد. حتی در مورد سبک بازسازی نیز با یکدیگر مشورت کنید چرا که ممکن است در انتخاب سبک نیز تفاوت های سلیقه ای بین اعضای خانواده وجود داشته باشد. مثلا سبک انتخابی شما کلاسیک باشد ولی بقیه اعضای خانواده سبک مدرن را مد نظر خود داشته باشند.

بازسازی بخش داخلی منزل شامل: بازسازی اتاق خواب، پذیرایی، کف خانه، سرویس بهداشتی و حمام، آشپزخانه، حیاط خانه است.

بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه تاثیر چشمگیری در زیباسازی کل خانه دارد و یکی از مهم ترین بخش های یک خانه را تشکیل می دهد.

اگر سرامیک ها یا کاشی ها شکسته اند یا دیگر زیبایی و براقیت اولیه خود را ندارند بهتر است آن ها را در اولویت های نوسازی آشپزخانه قرار دهید چرا که فقط با تعویض  سرامیک ها و کاشی ها تاثیر به سزایی در ظاهر آشپزخانه و دلنشینی آن ایجاد کرده اید.

البته بهداشت آشپزخانه نیز بسیار مهم است که سرامیک ها و کاشی هایی که شکسته اند آلودگی زیادی را به خود می گیرند و این موضوع باعث کاهش بهداشت آشپزخانه می شود و علاوه بر این بیشتر در دید قرار دارند و عیب موجود را بیشتر نمایش می دهند.

کابینت ها و نمای آن ها نیز یکی از موضوعات مهم تاثیر گذار در زیبایی آشپزخانه است که اگر بودجه زیادی برای این کار در نظر نگرفته اید می توانید بجای تعویض کابینت از روکش های متنوع موجود دربازار استفاده کنید تا ظاهر دلخواه را ایجاد کنید تا با این کار بتوانید با هزینه های کم تغییرات مورد نظر خود را ایجاد کنید.

البته می توانید از روغن های جلا دهنده با توجه به جنس کابینت های موجود استفاده کنید. قرارگیری وسایل در آشپزخانه نیز تاثیر زیادی در زیباتر نشان دادن آشپزخانه دارد زیرا اگر وسایل آشپزخانه را در جای مناسبی که کمترین محیط را اشغال کند قرار ندهید آنگاه آشپزخانه را شلوغ و کوچک تر نشان می دهد.

بازسازی اتاق خواب

در بازسازی اتاق خواب منزل خود حتما به کف پوش های مناسب توجه کنید. رنگ کف پوش ها و مدل آن ها تاثیر زیادی در زیبایی اتاق خواب شما دارد.

 انتخاب پرده و رنگ آن نیز تاثیر زیادی در زیبایی اتاق خواب دارد که می توانید با انتخاب رنگ مناسب آن برای اتاق خواب و انتخاب طرح مناسب پرده باعث ایجاد جلوه بهتری به اتاق خود شوید.

گاهی استفاده از طرح در دیوار های اتاق خواب باعث بهبود در زیبایی آن و ظاهر آن می شود. مثلا اگر دیوارهای اتاق خواب شما ساده است احتمالا با انتخاب یک طرح مناسب برای دیوار اتاق خواب  نتیجه ی بهتری می گیرد.

طرح های دیوار برای اتاق خواب نیز متنوع هستند که انتخاب یک طرح مناسب به اندازه ی اتاق خواب شما و سلیقه ی شما نیز مرتبط است.

در اتاق خواب معمولا وجود کمد دیواری بسیار مهم است معمولا در ابتدا ابعاد و محل قرار گیری کمد دیواری باید مشخص شود زیرا در یک خانه اعضای خانواده نیاز مبرمی به استفاده از کمد دیواری دارند و حتما داشتن کمد دیواری مناسب با تعداد اعضای خانواده را درنظر بگیرید.

تعویض لوله کشی ها

اگر خانه ی شما یک خانه ی قدیمی است بهتر است با استفاده از مشاوره ها و راهنمایی های یک کارشناس لوله کشی های فرسوده ساختمان را شناسایی کنید و آن ها را تعویض کنید زیرا معمولا در خانه های قدیمی به مرور زمان لوله کشی ها و تاسیسات ساختمان فرسوده می شوند و نیاز به تانیر دارند.

بازسازی سقف منزل

برای بازسازی منزل خود می توانید سقف آن را هم تغییراتی وارد کنید که از جمله ی این تغییرات نصب سقف کاذب است که البته بیشتر برای دفاتر اداری استفاده می شود اما کاملا مرتبط به سلیقه ی شما می باشد. امروزه از سقف های کاذب با طرح های متنوع می توان برای سقف استفاده کرد که انتخاب طرح به شما بستگی دارد و برای هر بخش از منزل می توانید سقف کاذب متفاوتی را انتخاب کنید مثلا برای حمام و سرویس بهداشتی می توانید سقفی با رنگ آبی با طرح آسمان انتخاب کنید که البته طرح های زیادی وجود دارد که یک مورد از این طرح ها در اینجا مثال زده شد. برای اتاق خواب و اشپزخانه و پذیرایی نیز می توان از سقف های کاذب با طرح های موجود دربازار بهره برد.

انواع سقف برای بازسازی

سقف کاذب کناف

سقف کناف یک سقف پارچه ای بدون درز است. این سقف وزن سبکی دارد و به همین دلیل نصب آن بسیار آسان و سریع است.

این سقف متریال بسیار مرغوبی دارد و در برابر آتش سوزی، زلزله و … بسیار مقاوم است و اگر قصد بازسازی سقف منزل خود را دارید بهترین گزینه پیشنهادی ما سقف کاذب کناف است.

سقف کاذب گچ

سقف کاذب گچی نوعی سقف پیش ساخته است که عموما در اماکن اداری و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. سقف کاذب گچی ضد آب و ضد رطوبت بوده و ظاهری زیبا و جذاب دارد.

این سقف نیز به راحتی نصب می شود و دسترسی به آن بسیار آسان است. عموماً در داخل سقف کاذب گچی از نورپردازی استفاده می شود که این سقف ها را زیباتر می کند.

سقف کاذب رابیتس

سقف کاذب رابیتس سقفی بسیار زیباست و وزن آن از سقف های دیگر بیشتر است. سقف کاذب رابیتس تنوع زیادی دارد و قیمت این نوع سقف نسبت به سقف های کاذب دیگر بسیار مقرون به صرفه تر و کمتر است.

باید بدانید که سقف رابیتس یکی از قدیمی ترین سقف های کاذب است اما در حال حاضر به دلیل کیفیت بالای این سقف همچنان مشتریان زیادی دارد.

سقف کاذب آکوستیک

سقف کاذب آکوستیک یکی از سقف های محبوب برای جلوگیری از صدا است که بیشتر در سینماها، مراکز درمانی، تئاتر و … استفاده می شود. برای افرادی که منازل آنها در محله های شلوغ است و در محل زندگی آنها آلودگی صوتی وجود دارد بهترین گزینه سقف کاذب آکوستیک

سقف کاذب آلومینیومی

یکی از رایج ترین سقف ها در ایران سقف کاذب آلومینیومی است، از این نوع سقف در مراکز، بانک ها، مراکز اداری و … استفاده می شود که به دلیل ظاهر اداری این سقف در منازل استفاده نمی شود. اگر قصد بازسازی سقف خانه خود را دارید، بهتر است به سراغ سقف های کنافی بروید.

سقف شیشه ای کاذب

یکی از زیباترین و جذاب ترین سقف ها برای بازسازی سقف منزل، سقف کاذب شیشه ای است. سقف شیشه ای کاذب یک سقف تزئینی است و با استفاده از این سقف می توانید خانه خود را روشن تر کنید و در مصرف برق صرفه جویی کنید.

این سقف دارای طرح ها و رنگ های متنوعی است که مشتریان می توانند با توجه به طراحی منزل خود از این نوع سقف ها استفاده کنند.

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

در خانه های قدیمی سرویس های بهداشتی امکان دارد کاشی های ترک خورده داشته باشد یا رنگ کاشی ها و ظاهر کاشی ها دیگر زیبایی اولیه را از دست داده باشد و معمولا شیرآلات نیز خراب هستند که انتخاب شیرآلات مناسب و کاشی های مناسب به سرویس بهداشتی و حمام منزل خود تاثیر زیادی در بهبود بازسازی سرویس بهداشتی می گذارد. اگر درب حمام یا درب سرویس های بهداشتی را نیز در نظر دارید که تعویض کنید حتما این نکته را در نظر بگیرید که درب های این قسمت ها باید ضد اب باشد تا به مرور زمان توسط رطوبتی که در حمام و سرویس بهداشتی وجود دارد خراب نشود و مقاومت لازم را نسبت به رطوبت داشته باشد.

بازسازی کاشی های قدیمی یکی از معضلاتی است که هنگام بازسازی سرویس بهداشتی قدیمی متحمل می شویم. بسیاری آن را پروسه ای سخت میدانند که تعویض کاشی های قدیمی را کابوسی میدانند و اگر میخواهید دغدغه ای نداشتید باشید پیشنهاد میکنیم از کاشی کار مجرب کمک بگیرید

هزینه بازسازی سرویس بهداشتی

در بازسازی سرویس بهداشتی با به صرفه ترین هزینه بازسازی سرویس بهداشتی می توان این کار را انجام داد. باید بدانید که لازم نیست وسایل و تجهیزات را جابه جا نمایید. جابه جایی شیرآلات و لوله کشی هزینه زیادی برای شما در پی خواهد داشت و و چون سرویس بهداشتی زیاد در چشم نیست همین امر باعث شده تا نیازی به تعویض تمام وسایل نباشد و برای کاهش هزینه بازسازی سرویس بهداشتی سعی کنید تا حد امکان از وسایلی که از قبل وجود داشته استفاده نمایید و اگر خیلی قدیمی بود وسایلی که قیمت پایینی دارند خریداری کنید

نکات مهم در بازسازی منزل

اگر میخواهید یک خانه ی کوچک را بازسازی کنید به مراتب سخت تر از بازسازی یک منزل بزرگ است. زیرا در خانه های نقلی حتما باید این نکته را مد نظر داشته باشید که چیدمان وسایل ودکوراسیون داخلی منزل به گونه ای باشد که حداکثر استفاده را از محیط داشته باشید و فضای ازاد بیشتری را ایجاد کنید.

اگر میخواهید برای بازسازی منزل خود از یک تیم یا شرکت مرتبط کمک بگیرید حتما به این نکته توجه کنید که بازسازی منزل توسط شرکت هایی انجام گیرد که در این کار سابقه لازم را داشته باشند و یک تیم خلاق باشند تا بتوانند با ارائه ایده های مناسب نتیجه مطلوبی را ایجاد کنند.

تیم بازسازی باید با استفاده از خلاقیت خود بتواند پاسخگوی انواع سلیقه های مشتریان خود باشد زیرا انتخاب هر مشتری با مشتری دیگر تفاوت دارد و نوع فضای هر خانه نیز با یک خانه ی دیگر متفاوت است و ممکن است در عین این که یک طرح مناسب به یک منزل زیبایی بیشتری می دهد یک طرح غیر اصولی نیز باعث از بین رفتن هزینه و غیر کاربردی بودن آن طرح شود.

طراحی و بازسازی منزل باید توسط افراد دقیق و حرفه ای انجام شود زیرا بسیار کار پیچیده ای است و دارای نکات زیاد است و مواردی را شامل می شود که اگر به آن ها توجه نشود

باعث افت کیفیت می شود.

بازسازی منزل کاری هیجان و سود آور است.

بازسازی ویلا

 معمولا خانه های ویلایی و خانه های بزرگ حیاط دار قدیمی هستند و امروزه تعداد این خانه ها در تهران بسیار کم می باشد و اکثرا در خارج از تهران قرار دارند.

بهتر است قبل از بازسازی ویلا، آن خانه توسط کارشناسان و پیمانکاران مورد بررسی قرار بگیرد.

یکی از مزیت های بازسازی ویلا این است که بعد از بازسازی آن می توانید تا چند سال دیگر نیز از آن بهره ببرید.

ممکن است برای بازسازی منزل هنگامی که از پیمانکار کمک می گیرید، برای شما هزینه های روزمره داشته باشد که معمولا این شیوه برای بازسازی های کوچک است مثلا هنگامی که تنها می خواهید سرویس بهداشتی منزل خود را بازسازی کنید احتمالا برای شما هزینه های روزمره دارد اما هزینه های تخریب یک بخش از خانه یا کل خانه با هزینه های بازسازی بخش های جزئی کاملا متفاوت است.

بازسازی روف گاردن

بازسازی روف گاردن از انواع بازسازی منزل می باشد و امروزه به شدت مورد توجه قرار گرفته است که در هنگام انجام چنین موردی رعایت یک سری نکات واجب و ضروریست

یکی از موارد قدرت سیستم ابرسانی است که در ساختمان های چند طبقه میزان بالا رفتن آب تا پشت بام بسیار مهم بوده

مورد بعدی دورچین کردن پشت بام می باشد که در اینجا لبه های پشت بام را حدود  1 الی 5 / 1  متر بالا می برند تا محیط امنی ایجاد نماید

مورد دیگری که خیلی اساسی و مهم می باشد ایمن کردن ساختمان حین بازسازی در برابر رطوبت و ابی است که در پشت بام به مصرف گل و گیاه می رسد 

هم چنین تقسیم وزن حاصل از روف گاردن به منظور جلوگیری از ترک سقف و فشار بیش از اندازه اهمیت دارد

تحقیق برای بازسازی منزل

برای بازسازی منزل بهتر است قبل از خرید وسایل ابتدا درباره ی خرید کالاهای خود تحقیق کنید و حتی در مورد این که از چه رنگی برای دیوار منزلتان استفاده کنید قبل از خرید آن تحقیق کنید و اگر میخواهید چراغ بخرید این را حتما در بازار متوجه می شوید که تفاوت های خیلی زیادی در انواع چراغ ها در بازار می باشد و تحقیق کردن به شما کمک می کند تا مناسب ترین را با توجه به منزل خود انتخاب کنید. به این نکته نیز توجه کنید که رنگ ها بر میزان روشنایی منزل تاثیر گذار است اگر منزل شما روشنایی کمی دارد باید  رنگی را انتخاب کنید که به افزایش روشنایی منزل شما کمک کند و وسایل منزلتان رنگی باشد که باعث ایجاد فضای روشن تر شود.

راهنمای بازسازی منزل

حتما به نوع پوششی که برای دیوارها انتخاب می کنید توجه داشته باشید زیرا تنوع زیادی در این زمینه وجود دارد مثلا می توانید از کاغذ دیواری یا پوستر های سه بعدی یا شیشه های تزئینی استفاده کنید که استفاده از هرکدام کاملا به قسمت هایی که مد نظر دارید و میزان بودجه ای که در نظر گرفته اید مرتبط می شود.

البته به سلیقه ی شخصی شما نیز مربوط می شود مثلا اگر شما فردی هستید که ترئینات شیشه ای را دوست ندارید یا از پوسترهای سه بعدی با طرح های شلوغ خوشتان نمی اید احتمالا از آن استقبال نیز نمی کنید بهتر است بیشتر نوعی را انتخاب کنید که با روحیه و سلایق شما هماهنگی بیشتری داشته باشد تا نسبت به نتیجه نهایی رضایت بیشتری داشته باشید.

هر مقدار که توجه و دقت بیشتری در انتخاب های خود داشته باشید نتیجه ی بهتری نیز می گیرید البته سعی کنید که دچار وسواس نیز نشوید و فقط با مشورت از تمامی اعضای خانه بهترین انتخاب را داشته باشید چرا که مدت زمان طولانی ای میخواهید از نتیجه ی حاصله استفاده کنید پس خیلی مهم است که حتما مدتی زمان بگذارید و بعد تصمیم گیری کنید تا تصمیم های شما در انتهای کار باعث خرسندی تمام اعضای خانواده و رضایتتان شود.

زمان بندی بازسازی منزل

برای انجام بازسازی منزل حتما یک زمان بندی مشخص لازم است که با توجه به زمان بندی کاملا مشخص باشد که هر کدام از کار ها چه زمانی شروع و چه زمانی تمام می شود و هر کدام از بخش های بازسازی توسط چه کسی انجام می شود.

 بازسازی منزل چه میزان به طول می انجامد؟

مدت زمان بازسازی منزل بستگی به میزان نیاز به بازسازی بخش های مختلف منزل شما دارد که البته هنگامی که به میزان بازسازی بیشتری نیاز داشته باشد و قسمت های بیشتری از منزل شما مورد بازسازی قرارگیرد مسلما زمان بیشتری نیز زمان می برد.

طراحی دکوراسیون داخلی نیز موضوعی است که تاثیر زیادی در زیبایی و ایجاد فضای آزاد بیشتر در منزل شما دارد البته تصمیم عجولانه و نامعقول در هر بخشی از بازسازی منزل باعث ایجاد خسارت می شود.

شرکت های فعال در زمینه بازسازی منزل را ابتدا مورد ارزیابی قرار دهید. یک شرکت مجرب و متخصص کاملا به نیازهای شما آگاهی دارد و می تواند با توجه به بودجه ای که در نظر دارید و با توجه به سلیقه ی شما و نیاز شما بهترین نتیجه را به شما تحویل بدهد.

تخریب و ساخت مجدد برای بازسازی منزل

به دلیل این که به صورت ناگهانی قیمت خانه بالا رفته است تعداد زیادی از افراد به سمت بازسازی و ساخت مجدد متمایل شده اند اما متاسفانه اغلب خانه های ساخته شده کیفیت پایینی دارند و از مواد و مصالح با کیفیت پایین در آن ها استفاده شده است. پس این نکته نیز اهمیت دارد که از چه مواد و چه نوع مصالحی میخواید برای ساخت مجدد منزل شما استفاده شود و خانه ی نهایی چه میزان کیفیت داشته باشد.

بازسازی بخش خارجی منزل

اگر خانه ی شما قدیمی است و نمای بیرونی آن به مرور زمان زیبایی خود را از دست داده است می توانید آن را تغییر بدهید و از نماهای جدید تری برای بخش خارجی منزل خود استفاده کنید. مثلا یک محوطه ی سبز در بخش خارجی منزل خود می توانید ایجاد کنید که باعث زیبایی بیشتر در منزلتان می شود.

چرا خانه ی خود را بازسازی کنیم؟

بازسازی منزل دلایل متفاوتی دارد که به اهداف شما از بازسازی خانه برمیگردد که این یکی از این اهداف میتواند این باشد که شما بعد از بازسازی خانه خود می توانید آن را به قیمت بهتری تری بفروشید یا به قیمت بالاتری اجاره دهید یا حتی مدت طولانی تری از آن خانه استفاده کنید و یک منزل دلنشین تری داشته باشید.

چگونگی بازسازی خانه‌های قدیمی

به دو روش انجام می پذیرد

1- بازسازی سبکی: در این نوع بازسازی طرح اولیه و طرح جدید تفاوت زیادی ندارند و بنای اوایه خیلی دستخوش تغییرات نمی شود به همین دلیل برای مرمت بناهای تاریخی از این نوع بازسازی استفاده می شود و نکه های جدید به جای تکه های قدیمی قرار می گیرند

2- بازسازی حفاظتی: به منظور نوسازی و حفاظت انجام میگیرد. نکته حائز اهمیت در بازسازی حفاظتی، ضرورت مطالعه و شناخت کامل و جامع ویژگی‌های ساختمان و مصالح به کار رفته است

 

مزایا بازسازی منزل

با توجه به افزایش هزینه های زندگی در کشور و افزایش نامتعارف قیمت مسکن، بازسازی منزل به یکی از گزینه های محبوب در بین مردم تبدیل شده است. بازسازی آپارتمان به معنای بهسازی و بازسازی ساختمان قدیمی یا آسیب دیده است. این می تواند شامل تعمیرات اساسی، تغییرات ساختاری یا به روز رسانی بصری باشد.

این تغییرات ساختاری در منزل معمولاً با دکوراسیون داخلی اشتباه گرفته می شود، در صورتی که این دو فعالیت متفاوت بوده و تنها در برخی موارد دارای نقاط مشترکی هستند.

افزایش عمر منزل

بازسازی منزل می تواند به تعمیرات اساسی و به روز رسانی سیستم های ساختمان کمک کند. در خصوص نوسازی یا بازسازی زیربنای یک ساختمان در این نوع پروژه ها، معمولاً نتیجه به دست آمده منجر به افزایش عمر مفید منزل می شود.

جلوگیری از ساییدگی و آسیب بیشتر به تاسیسات قدیمی سازه نتیجه بازسازی صحیح و اساسی منزل است که باعث مقاومت و دوام بیشتر منزل می شود. بازسازی واحد مسکونی نیز می تواند به رفع مشکلات ایمنی ساختمان کمک کند. این می تواند خطر آسیب و خرابی خانه را کاهش دهد.

به عنوان مثال، اگر منزل دارای سیم کشی برق قدیمی باشد، تعویض سیم کشی آن قطعا می تواند به کاهش خطر آتش سوزی کمک کند.

کاهش هزینه نگهداری

اگر بازسازی قسمت های منزل به صورت استاندارد، اصولی، بهترین کیفیت و با استفاده از مصالح مرغوب و با مشاوره متخصص انجام شود، در درازمدت می توانید اثرات آن را در قالب کاهش هزینه های نگهداری مشاهده کنید.

به عبارت دیگر صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه های تعمیر قطعات قدیمی در دراز مدت را می توان یکی از مزایای نوسازی دانست.

افزایش ارزش ملک

در حال حاضر تفاوت قیمت هر متر مربع آپارتمان 10 ساله در یکی از مناطق تهران که بازسازی شده و آپارتمان مشابه بدون بازسازی و بهسازی خاص حدود 10-15 درصد است. با یک محاسبه ساده متوجه می‌شویم که انجام چنین پروژه‌هایی برای صاحب ساختمان بسیار سودآور است و می‌تواند برای متخصصان حوزه دکوراسیون داخلی و مهندسی عمران مفید باشد.

همچنین افزایش درآمد اجاره از دیگر مزایای بازسازی منزل است. این پروژه ها معمولا تنها با بهبود ظاهر و کارایی ساختمان انجام می شود. البته برآورد هزینه بازسازی منزل و درصد بازگشت آن پس از فروش یا اجاره، نکته مهمی است که قبل از انجام کار باید به آن توجه کنید.

بهبود ایمنی و راحتی

امروزه با استفاده از تجهیزات مدرن و کاربردی، فضای ساختمان ها امن تر و دلپذیرتر شده است. این می تواند به طور مستقیم بر کیفیت زندگی ساکنان یا استفاده کنندگان از ساختمان تأثیر بگذارد.

در چنین مواردی سعی کنید به نیازهای ساکنین یا استفاده کنندگان از ساختمان توجه کنید. به عنوان مثال اگر ساختمان برای خانواده ها طراحی شده است باید تغییرات و برنامه ریزی های خود را به گونه ای برنامه ریزی کنید که نتیجه کار مطابق سلیقه و در راستای راحتی باشد.

در این زمینه بهتر است بازسازی منزل را به یک متخصص بسپارید. برای اطمینان از اینکه بازسازی منزل شما به درستی انجام شده است، باید آن را به یک متخصص بسپارید.

تبدیل ساختمان به ساختمان سبز

با توجه به افزایش هزینه حامل های انرژی و همچنین به منظور حفظ محیط زیست، با استفاده از مواد پایدار و غیر شیمیایی و همچنین طراحی کاملا مطابق با استانداردها برای جلوگیری از اتلاف انرژی، می توانید ادعا کنید که یک ساختمان سبز بهینه سازی مصرف انرژی یکی از حساس ترین موضوعات در ساختمان تلقی می شود که علاوه بر سودآوری برای مالک ساختمان، کمک بزرگی به محیط زیست نیز می کند.

با تغییر سیستم روشنایی ساختمان از لامپ های رشته ای و قدیمی به LED و SMD می توان تا 95 درصد در مصرف برق صرفه جویی کرد. لامپ های رشته ای قدیمی تنها 25-10 درصد انرژی دریافتی را به نور تبدیل می کنند و بقیه را به صورت گرما در محیط پخش می کنند. این نشان دهنده اتلاف 75 تا 90 درصد انرژی تنها در این بخش است.

همچنین این نوع لامپ ها نسبت به لامپ های کم مصرف عمر بسیار کمتری دارند و این خود هزینه ای اضافی برای ساختمان محسوب می شود.

بازسازی سیستم سرمایشی و گرمایشی ساختمان نیز می تواند به ایجاد ساختمانی با استاندارد صرفه جویی انرژی کمک کند. به طور تجربی، بازسازی سیستم موتورمنزل و عایق حرارتی لوله ها منجر به بهبود کیفیت و هزینه های تحمیل شده بر ساختمان تا حدود 35 درصد شده است.

به طور کلی مزایای بازسازی منزل را می توان به صورت موارد زیر بیان کرد

استفاده از مصالح و فناوری های سبز در ساخت و ساز یا نوسازی منزل

بهبود بهره وری انرژی ساختمان با استفاده از سیستم های گرمایش و سرمایش کارآمد، روشنایی LED و عایق حرارتی

کاهش مصرف آب ساختمان با استفاده از سیستم های آبیاری کارآمد، استفاده از شیرآلات استاندارد و تجهیزات صرفه جویی در مصرف آب

بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان با استفاده از دستگاه های تهویه مطبوع و تصفیه کننده های هوا کارآمد

کاهش تولید زباله های ساختمانی با استفاده از مواد قابل بازیافت و قابل استفاده مجدد

 

نکات مهم انتخاب یک گروه بازسازی منزل معتبر

شما باید گروه بازسازی منزلی را انتخاب کنید که طیف گسترده ای از راه حل های بازسازی داخلی و خارجی خانه را ارائه می دهد. بازسازی مزایای زیادی را برای منزلتان ارائه می دهد، از افزایش ارزش منزل شما گرفته تا افزودن حس لذت شخصی شما به مکان خود. بازسازی منزل می تواند یک کار پرهزینه باشد، اما مزیت دیگر این است که می توانید کارها را به پروژه های کوچکتر تقسیم کنید تا در بودجه خود صرفه جویی کنید. گروه بازسازی منزلی را انتخاب کنید که مشاوره تخصصی به شما میدهند و شما را در هزینه بازسازی کمتر کمک میکنند.

نتیجه گیری

بازسازی منزل به شما کمک میکند تا تنوعی در خانه ی خود ایجاد کنید و آن را مطلوب تر از قبل کنید و فضای بیشتری را با ایجاد تغییرات در منزل خود ایجاد کنید. این تنوع باعث جذابیت بیشتری در منزل شما می شود و زیبایی بیشتری را به منزل شما می دهد که برای این کار از متخصصان هم می توانید مشاوره بگیرید و یا این کار را به آن ها بسپارید.

معمولا ایجاد تنوع در منزل باعث ایجاد روحیه بهتر و انگیزه بیشتر در کارها نیز می شود و از نظر روانشناسی نیز مفید است.

شرکت بازسازی منزل رومو

شرکت بازسازی منزل رومو از بهترین شرکت های بازسازی است که میتوانید قبل از هر اقدامی با ما در ارتباط باشید و مشاوره رایگان بگیرید. در انتها با توجه به سلیقه تان طرحی را به شما پیشنهاد خواهیم داد.

مجموعه کارهایی که در شرکت بازسازی منزل رومو انجام می پذیرد بدین شرح است:

  • بازسازی خانه های قدیمی و فرسوده
  • انتخاب سبک دکوراسبون مناسب و مطابق با سلیقه و نظر شما
  • انتخاب رنگ مناسب برای دیوار پوش ها و دیوار ها وکف پوش ها و…
  • انتخاب مواد مرغوب و با کیفیت
  • بازسازی آشپزخانه ها
  • بازسازی سرویس بهداشتی
  •  تعمیر و تعویض اجزای داخلی منزل
  •  تغییر نقشه داخلی ساختمان و افزایش یا کاهش اتاق ها

جهت کسب اطلاعات و راهنمایی بیشتر جهت بازسازی منزل با کارشناسان حرفه ای رومو تماس حاصل نمایید و بصورت رایگان و تخصصی مشاوره بگیرید.

 

چرا بازسازی منزل مهم است؟

نوسازی منزل می تواند به شما به عنوان مالک ملک کمک کند تا ارزش ملک خود را بیافزایید، جذابیت و ظاهر آن را بهبود بخشد، احساس رضایت بیشتری را به دست آورید یا حتی سبک زندگی خود را بهبود بخشید. برای اینکه بتوانید یک بازسازی منزل خوب انجام دهید، باید یک برنامه کاری خوب داشته باشید.

چرا باید منزل خود را بازسازی کنید؟

بازسازی می تواند به کارآمدتر شدن منزل شما در مصرف انرژی کمک کند. تنظیم چیدمان خانه، قراردادن پنجره ها به طور مدبرانه و به طور کلی طراحی با در نظر گرفتن محیط، یک سرمایه گذاری بلند مدت عالی است.

چه زمانی باید بازسازی کرد؟

قبل از انجام یک پروژه بازسازی، فصل را در نظر بگیرید. اگر به دنبال صرفه جویی هستید، زمستان زمان بسیار خوبی برای بازسازی منزل است، زیرا پیمانکاران معمولاً به دنبال کار در خارج از فصل هستند. برای پروژه های فضای باز، شرایط آب و هوایی احتمالاً عامل تعیین کننده خواهد بود.

2 thoughts on “بازسازی منزل + نمونه کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *