دکوراسیون منزل + نمونه کار

دکوراسیون منزل

 

همیشه این سوال بر ذهن بسیاری از خانم‌ها یا آقایان به وجود می آید که چگونه دکوراسیون منزل را انجام دهیم؟ این سوال آن‌قدر کلی است که برای پاسخ آن مجبوریم به سراغ کارشناسان اصلی و همین‌طور افرادی که در این حرفه صاحب‌نظر هستند بروید. البته توجه به جنبه‌های متعدد علوم گرافیت، معماری داخلی، توجه به روان‌شناسی رنگ‌ها، توجه به انواع سبک دکوراسیون منزل از مهم ترین فاکتور هایی است که باید نسبت به چیدمان منزل به آن فکر کرد. 

توجه داشته باشید که دکوراسیون داخلی هر خانه تا حدودی به سلیقه فرد بستگی دارد. به دلیل پیچیدگی‌هایی که در این حرفه وجود دارد ما قصد داریم تا در این مقاله شما را تا حدودی نسبت‌به چیدمان منزل آشنا کرده تا بتوانید تا حد ممکن سوال‌ها و ایده‌های خود را به دست آورد.

تزئین یک خانه جدید بسیار سرگرم کننده است، اما اگر برنامه ای نداشته باشید می تواند استرس زا باشد. اما هنگامی که ایده های دکوراسیونی دارید، از آنجا بسیار آسان است! برای خود فهرستی از کارهایی که باید انجام دهید برای دکوراسیون منزل تنظیم کنید که شما را در مسیر و بودجه در طول پروژه نگه می دارد، و امیدواریم ببینید انجام این کار چقدر آسان است. این زمانی است که می‌توانید تمام ایده‌های دکوراسیون منزل را که برای سال‌ها به صورت آنلاین نشانه‌گذاری کرده‌اید جمع‌آوری کنید و آنها را در خانه خود به واقعیت تبدیل کنید! وقتی به خواندن ادامه می دهید، نحوه انجام آن را بیابید.

نکات و ترفندهای دکوراسیون خانه

راز موفقیت در فضای داخلی خانه شما این است که یک تم را انتخاب کنید و از آن بسازید. اولین قدم ساده این است که یک رنگ را به عنوان پایه انتخاب کنید و سپس دو تا سه رنگ و مواد متضاد را اضافه کنید. این گزینه‌های شما را محدود می‌کند و دانستن اینکه چه چیزی را باید جستجو کنید آسان‌تر می‌کند. از تابلوهای خلق و خوی برای جمع آوری الهامات استفاده کنید و ببینید که تم و طرح رنگ انتخابی شما چگونه با هم کار می کنند.

وقتی تم و رنگ‌های خود را دریافت کردید، وقت آن است که تزئینات را شروع کنید! این بخش سرگرم کننده است، اما به راحتی می توان از خود جلو زد و همه چیز را در همه جا قرار داد. طراحان داخلی برای اطمینان از اینکه لوازم جانبی خانه تاثیری کاملاً فکر شده بر جای می‌گذارند، اغلب از ترفند ساده‌ای استفاده می‌کنند که اتاق شما را از درهم ریختگی به تمیزی تبدیل می‌کند

اما علاوه بر مهارتهای مورد نیاز در این میان ترفندهای دکوراسیون منزل وجود دارد که به طراح داخلی کمک میکند تا کار خود را با کیفیت بیشتری انجام دهند. قبل از پرداختن به این ترفندها بیایید یک بار دیگر و با دید جدی تری به وسایل منزل و چیدمان منزلتان نگاه کنید. در این نگرش وسایل مورد نیاز را از وسایل یر ضروری که به ندرت به کار گرفته میشوند جدا کنید. سعی کنید تا در دکوراسیون منزل خود از وسایلی استفاده کنید که در طول روز بیشتر مورد استفاده شما قرار میگیرد.

اما درباره دکوراسیون منزل باید بگویم که، خانه های بزرگ به راحتی چیده میشوند اما در چیدمان دکوراسیون داخلی خانه های کوچک لازم است تا به نکات و ترفندهایی توجه داشته باشید و به کمک آنها دکوراسیون داخلی را بچینید.

استفاده از فضای عمودی اتاق

برای هر چه بزرگ تر نشان دادن اتاق لازم است تا از فضای عمودی بیشتر استفاده کنید. در این میان لازم است که چوپ پرده های پرده را در بالاترین قسمت اتاق نصب کنید. با این کار سقف بلند تر دیده میشود. همچنین لازم است تا لوسترهای اتاق را درست در بالای نشیمن نصب کنید.

استفاده از پایه ها برای باز نشان دادن اتاق

یکی دیگر از ترفندهای دکوراسیون داخلی که برای بزرگ نشان دادن اتاق میتواند مفید باشد، باز نگه داشتن اتاق است. به این منظور میتوانید از مبلمان هایی با پایه باریک استفاده کنید که فضای خانه شما را بزرگ تر نشان میدهد.

برداشتن درها

اگر سرویس حمام و دستشویی شما در کنار یکدیگر قرار دارند دقت داشته باشید که برای جدا کردن این دو سرویس از دیوار استفاده نکنید. اگر هم به بسیار مقعید هستید که هنگام استفاده از حمام آب به سرویس دیگر پاچیده نشود، میتوانید از شیشه استفاده کنید. همچنین شما میتوانید از پرده های مخصوص در این میان استفاده کنید و در صورت لزوم از آن استفاده کنید و در غیر اون صورت آن را در گوشه قرار دهید.

نکاتی که در دکوراسیون منزل باید به آن توجه داشت

فرض کنید که شما علاقه‌ای به مراجعه به فرد کاربلد یا کسی که در حیطه معماری داخلی صاحب‌نظر است را ندارید. به‌همین دلیل بهتر است به‌جای آنکه در دنیای متنوع مبلمان، پرده‌ها و دکورها غرب شوید دید خود را نسبت‌به هر کدام از اجزای دکوراسیون منزل بالا برده و به‌سرعت آنچه که می‌خواهید و او باب سلیقه خود از انتخاب کنید.

فرض می‌کنیم که شما هیچ‌گونه دید کلی نسبت‌به دکوراسیون خونه خود نداشته و بدون داشتن ۱ نقشه راهنمایی و کمک فردی می‌خواهید اقدام به چیدمان منزل خود کند. دراین‌صورت برای هر کدوم از اجزای دکوراسیون خانه باید اطلاعات نسبتاً کلی یا داشته باشید که در این مقاله ما تا حد ممکن آن را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم.

اولین قدم چک لیستی از انواع سبک های دکوراسیون منزل باب سلیقه شما

ابتدا باید بدانید که چه نوع سبکی از دکوراسیون منزل را می‌پسندید. در معماری داخلی انواع مختلفی از دکوراسیون ها وجود دارد که در ادامه ما ۲۱ از سبک دکوراسیون منزل را برای شما عزیزان توضیح می‌دهیم.

تعادل متقارن در دکوراسیون منزل:

در این نوع تمامی عناصر در دو طرف خط به صورت یکسان تکرار میشوند که بیشتر در معماری سنتی دیده می شود که مانند آیینه تمام اشیا را کپی می کند که می تواند فقط حول یک خط نباشد بلکه می تواند به صورت تناسب دادن به رنگ ها یا به صورت تناسب اشکال (تکرار کردن یک فرم در معماری دکوراسیون منزل )باشد به عنوان مثال اگرمبلمان مربع شکل باشد میتوان فرم شومینه و تزیینات رو نیز به صورت مربع قرار داد. این تقارن می تواند در تناسبات بافت و تناسبات ریتم نیز دیده شود که به ترتیب محیط داخلی زیبایی خود را بیشتر نشان میدهد وریتم ایجاد کردن دریک محیط داخلی میتواند با تکرار رنگ ها یا تکرار بافت ها و تکرار اشکا ل همراه باشد

انواع سبک‌های دکوراسیون منزل

همان‌طور که در پاراگراف‌های قبلی بیان شد اولین قدم برای طراحی داخلی ۱ مکان داشتن اطلاعات کلی نسبت به سبک‌های دکوراسیون ها است. هر کدام از این سبک‌ها باب سلیقه افراد متفاوتی است که می‌توانید با توجه به شاخصه‌های اصلی آن اقدام به خریداری یا انتخاب اجزای داخلی دکوراسیون خود مانند مبلمان‌ها، فرش، پرده و غیره کنید.

سبک دکوراسیون مدرن

دکوراسیون مدرن یکی از پرمخاطب‌ترین انواع دکوراسیون ها در گروه سنی جوان و نوجوان است. همان‌طور که از واژه این دکوراسیون معنی می‌شود معمولاً خطوط صاف و منظم و پالت‌های رنگی ساده به ذهن می‌رسد. این دکوراسیون توجه خاصی بر روی خطوط صاف و منظم و رنگ‌های خنثی در کنار رنگ‌های متناقض خود و استفاده از متریال استیل و شیشه دارد.

در دکوراسیون مدرن احساس سادگی مهم‌ترین کفی است که به آن پرداخته شده زیرا این نوع از سقف از هر گونه در شکوه و تجملات به‌دور می‌باشد.

بیشتر المان‌هایی که در دکوراسیون مدرن مدنظر است صاف، صیقلی بیرون غور براق و شفاف بودن اجزای دکوراسیون است.

استفاده از اشکال هندسی مانند دایره یا چهارگوش نشان دادند دهنده سخت بودن دنیای مدرن بوده و باعث می‌شود تا حرکت و پویایی زندگی در این سبک به خوبی نمایش داده شود.

سبک دکوراسیون امروزی

از دیگر سبک‌های دکوراسیون منزل به نام امروزی است که این نوع دکوراسیون با دکوراسیون مدرن کاملاً متفاوت است. تفاوت اصلی که این ۲ سبک با یکدیگر دارند تفسیری از طراحی است که در قرن بیستم تا قرن بیست و یکم به‌وجودآمده است. همان‌طور که می‌دانید دکوراسیون مدرن مربوط به قرن بیستم است و تمام طراحی‌ها که مربوط به این نوع از چیدمان است حالا هوایی از قرن بیستم را نشان می‌دهد. اما طراحی سبک امروزی یا معاصر کاملاً انعطاف‌پذیر بوده و پایداری بسیار خاصی را نشان می‌دهد. به‌عنوان مثال در سبک دکوراسیون توجه خاص و خطوط خمیده در طراحی خود دارد اما در دکوراسیون مدرن همیشه توجه اصلی به اشکال هندسی با خطوط صاف و تیز بوده‌است.

در دکوراسیون معاصر راحتی و خودمانی بودن فضا کاربرد اصلی داشته و بر خلاف دکوراسیون مدرن فضا مرتب و رسمی نیست. احساس صمیمیتی که در دکوراسیون معاصر وجود دارد به بیننده انتقال پیدا کرده و هدف اصلی دنبال کردن همین احساس راحتی و صمیمیت در فضا است.

سبک دکوراسیون مینیمال

از نگر پرطرف‌دارترین انواع سبک‌های دکوراسیون منزل سبک مینیمال است که تفاوت و البته شباهت‌های زیادی با سبک امروزی دارد. در این نوع سبک مانند سبک مد هدف اصلی ساده بودن وسایل و پالت‌های رنگی که در این نوع سبک استفاده می‌شود کاملاً خنثی بوده و البته هیچ کدام از لوازم زرق‌وبرق ندارد. استفاده از رنگ سفید و رنگ طوسی و البته کرم پرکاربردترین رنگ‌ها در سبک دکوراسیون مینیمال است.

عبارت کلی‌تر سبک مینیمال به معنی سادگی و حذف تمام عناصر اضافی در محیط بوده که بی‌آلایش بودن و ساده بودن را بدون استفاده از خطوط منحنی یاس صاف و نوک‌تیز و استفاده از اشکال هندسی نشان می‌دهد در این سبک ترکیب رنگ‌های متضاد بیشترین استفاده را داشته و حتی اگر رنگ‌ها خنثی نباشد نمای بصری متعادلی را ایجاد می‌کند.

سبک دکوراسیون صنعتی 

همان‌طور که از نام این سبک از این نوع سبک از دوره انقلاب صنعتی اروپا الهام گرفته‌شده و بیشتر مربوط به خانه‌های شهری قرن هیجدهم و هیجدهم میلادی اروپا می‌باشد. 

در این نوع از دکوراسیون منزل طراحی‌های داخلی با عناصری که حس ناتمام بودن را به فرد القا می‌کند استفاده می‌شود. معمولاً بیشترین متریالی که در این دکوراسیون استفاده‌شده آجر، چوب، و چرم است. درواقع سبک دکوراسیون صنعتی نسخه بازسازی‌شده از ۱ ساختمان صنعتی است و مبلمان چرم که در آن زمان طرف‌دار بسیار زیادی در بین اشراف و کارخانه‌ها داشت از مهم‌ترین عناصر جدایی‌ناپذیر دکوراسیون منزل در سبک صنعتی است. 

رنگ‌های تیره و استفاده از پارامترهایی که بیش‌ازحد حس نوستالژیک را نسبت‌به کارخانه‌های متعدد در اروپا بازسازی می‌کند عضو جدایی‌ناپذیر از این سبک است.

سبک دکوراسیون مدرن قرن بیستم

این نوع از سبک دکوراسیون مربوط به دهه ۹۰ میلادی بوده که تفاوت اصلی با سبک مدرن دارد. درواقع این سبک بازگشتی از طراحی‌های اواسط دهه ۱۹ میلادی است که حس نوستالژیک را به فرد القا کرده و بر خلاف عناصر مینی‌مال و ساده‌ای که دارد مهم‌ترین رکن آن تجملی بودن آن است که حسابی رعایت می‌شود. به‌عبارت‌دیگر استفاده از رنگ‌های خنثی، استفاده از خطوط منحنی، استفاده از ساده بودن در این سبک معنا نداشته و از سادگی بر کنار و تجمل با یکدیگر همزیستی می‌کنند.

سبک دکوراسیون اسکاندیناوی

از دیگر انواع سبک‌های دکوراسیون منزل اسکاندیناوی است که تجلی از سادگی سبک زندگی ساده مردم شمال اروپا را نمایش گذاشته‌است. این نوع از طرح مبلمانی نیز کاملاً ساده داشته که یک اثر هنری محسوب می‌شود. بیشتر پالت رنگ‌هایی که در این سبک استفاده می‌شوند.

تماماً از سفید بوده که با ترکیب عناصری مانند چوب، پلاستیک های روشن و استیل، کف‌پوش‌های قطعه‌ای و نورپردازی طبیعی در کنار یکدیگر یکنواختی محیط را از بین می‌برد. این سبک شباهت زیادی با سبک مینی‌مال داشته و به‌عبارت‌دیگر سبک مینی‌مال بیشتر ویژگی‌های خود را از سبک اسکاندیناوی مدرن وام گرفته‌است.

سبک دکوراسیون سنتی غربی 

پرطرف‌دارترین سبک‌های دکوراسیون منزل سبک کلاسیک یا دکوراسیون سنتی قلب غربی است که مبلمان مجلل و تعداد زیادی از لوازم زینتی و دارد. این نوع سبک بیشتر برای خانه‌های ویلایی و بزرگ استفاده‌شده و به‌عبارت‌دیگر تجلی خانه‌های اشرافی اروپا است. در این نوع از سبک‌ها پارامترهای چوب‌های تیره، پالت‌های رنگی پرطرف‌دار، و مبلمان با پارچه‌های بافت ضخیم مانند مخمل ابریشمی گل‌دوزی شده و استفاده از خط‌های منحنی استفاده میشود.

این سبک ریشه اساسی در حساسیت‌های اروپا در زمان کلاسیک داشته که در آن زمان بیشتر اشراف نشینی خواهان تجمل و شکوه گرایی بوده.

سبک دکوراسیون سنتی خاورمیانه

در این نوع سبک استفاده از فرش، گلیم ایرانی، رنگ‌های تند مانند قرمز یا نارنجی و استفاده از رنگ‌های گرم با نقش سنتی و اسلامی مهم‌ترین اجزای استفاده آن است. از دیگر نکاتی که در این نوع سبک استفاده می‌شود استفاده پشم یا تخت‌ها با طرح‌هایی بالشتک‌های سنتی است. این نوع دکوراسیون معمولاً با مبلمان سنتی نیز ست شده که نقش‌ونگارهای لنگ یا گلیم بر روی این مبلمان‌ها کشیده‌شده است.

سبک دکوراسیون انتقالی

از دیگر سبک‌های دکوراسیون منزل سبک انتقالی است که یکی از محبوب‌ترین انواع سبک‌ها در دکوراسیون خانه به حساب می‌آید. این نوع طراحی سبکی بین طراحی سنتی و مدرن است و درواقع طراحی داخلی به نوعی تعادل بین سبک سنتی مدرن رسیده که به معنی انتقال می‌باشد.

در سبک انتقالی بیشتر از استیل، شیشه در کنار مبلمان مجلل با پارچه‌های مخملی مانند سبک سنتی کلاسیک استفاده می‌شود. پالت رنگی آن خنثی بوده که حس آرامش را در فضایی ایجاد کرده و درعین‌حال شیک بودن، براق بودن و ایجاد فضای صمیمی را به بیننده القا می‌کند.

سبک دکوراسیون سنتی شرق دور

منظور از شرق دور کشورهای چینی، ژاپنی و کره‌ای هستند. دکوراسیون سنتی این سرزمین را کاملاً ساده بوده و بیانگر فروتنی و به‌دور از تجملات مردم آن سرزمین است. میزها و صندلی‌ها کوتاه و مربع‌شکل بوده و به‌جای تخت از تشک و به‌جای مبلمان از صندلی کوچک استفاده می‌شود. درب‌ها و پنجره‌ها کاملاً کشویی بوده و نقش‌های مینیاتوری ژاپنی که همگی احساس نوستالژیک بودن فیلم‌های شرقی را تداعی می‌کنند در آن استفاده‌شده است . لوازم و عناصر استفاده‌شده در این سبک همگی گوشه‌دار بوده و گویی نشان‌دهنده سبک مدرن از پالت‌های رنگی آن کاملاً رنگ‌های خون‌ساز و تصاویر گرم در این پالت ها نیز دیده می‌شود.

سبک دکوراسیون فرانسوی

از یکی از سبک‌های تجمل‌گرا که شباهت زیادی به سبک کلاسیک دارد. در این نوع سبک رنگ‌های گرم مانند طیف‌های قرمز، زرد، طلایی و استفاده از مصالح سنگ و آجر استفاده می‌شود. این نوع سبک از ظروف تزیینی چینی و تور رو تختی‌های نسبتاً سنگین و ضخیم استفاده کرده که نشان‌دهنده تجمل‌گرایی آن است. 

روکش‌های مبلمان دامنه‌دار و پرده‌های بلند و چین‌دار از مهم‌ترین ویژگی‌های آن است. استفاده از فرش در این سبک کاملاً اهمیت داشته و گچ‌بری‌های مجلل بر روی دیوارها و سقف‌ها از عناصری است که از طراحی دکور س فرانسوی جدایی‌ناپذیر می‌باشد.

سبک دکوراسیون بوهمیان

این نوع سبک یکی از پرطرف‌دارترین سبک دکوراسیون منزل است که پای‌بندی خاصی در قوانین آن وجود ندارد. به‌عبارت‌دیگر هرگونه که دوست دارید منزل خود را طراحی کنید.در این نوع سبک که که به سبک کولی‌وار نیز شناخته می‌شود به‌طور واضح معنی نادیده‌گرفتن عرف ها و قراردادهای معمول هدف اصلی است. به‌عبارت‌دیگر شما بازتابی از سلیقه‌ی خود را به استفاده از رنگ‌های پرتکرار یا طرح‌های کاملاً متضاد با هر نوع سبکی را می‌توانید استفاده کنید.

درواقع سبک توانسته یک فضای دل‌نشین و صمیمی را نیز به وجود آورد. استفاده از سبک سنتی، استفاده از سبک مدرن و مینی‌مال یا حتی استفاده از سبک‌های کلاسیک در کنار یکدیگر نشان‌دهنده دنیای مدرن باشد به‌عبارت‌دیگر این نوع سبک توانسته دکوراسیون را به کمال مطلوب برساند.

سبک دکوراسیون روستریک

این نوع از سبک دکوراسیون منزل به همان سبک روستایی نیز معروف است که مهم‌ترین عناصر آن استفاده از چوب، سنگ است. درواقع در این سبک که به‌معنای واقعی زندگی آرام روستایی را نشان می‌دهد. طراحی داخل آن فضای باز صداقت و بی‌تکلف را به وجود آورده که بی‌آلایشی و ساده بودن طراحی داخلی‌ها بیان می‌کند‌ لوازمی که در این دکوراسیون استفاده می‌شود مانند فلزهای زنگ‌زده روی چوب‌های پوسیده بوده که بگویی نوستالژیک و تا حدودی هنری نیز می‌باشد. تنها هدف این نوع از طراحی‌ها و القای تصویر لوازم قدمت دار و قدیمی است که در بیننده احساس کاملاً خاص بودن این سبک را ایجاد کند. 

سبک دکوراسیون شبی شیک

استفاده از مبلمان روستایی، پارچه‌های گل‌دار ظریف، طرح‌های درخشان از مهم‌ترین ویژگی‌های برجسته این سبک از دکوراسیون منزل است. درواقع شباهت زیادی به سبک کولی‌وار داشته و بیشتر زنان هستند. اگر قصد خرید مبلمان این نوع سبک را دارید باید توجه داشته باشید که مبلمان باید سبک قدیمی داشته اما طیف رنگ‌های آن سفید و وسایل تزیینی عتیقه به‌همراه رنگ‌های فانتزی مانند صورتی و غیره باشد توجه داشته باشید.

استفاده از ظروف تزئینی نباید شما را به یاد کاخ‌های فرانسوی یا انگلیسی بی اندازد. توجه به پارامترهای رنگ‌های فانتزی مانند صورتی فیروزه‌ای و سفید و استفاده از گل‌های صورتی در این دکوراسیون و ایجاد فضای احساس ملایم و البته ظریف مهم‌ترین نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید.

سبک دکوراسیون هالیوودی 

این نوع از سبک‌ها یکی از لوکس‌ترین و بسیار با شکوه ترین سبک‌های دکوراسیون منزل است. ویژگی بارز آن استفاده از مبلمان باشکوه مخملی، عتیقه‌جات گران‌بها، پارگی‌های رنگ تیره مانند بنفش، قرمز یا فیروزه‌ای است.

استفاده از عکس‌های بازیگر هالیوودی برای تزیین دیوارها و مبلمان‌های مجلل، استفاده از دیوارهای تیره و نورپردازی‌های زیاد از جمله مهم‌ترین نکاتی است که به سینمایی بودن این سبک کمک می‌کند.

سبک دکوراسیون منزل ساحلی

این نوع سبک به سبک همپتون نیز معروف است و درواقع الهام‌گرفته از مناطق ساحلی آمریکا بوده و ویژگی بارز آن استفاده از پالت رنگی خنثی و آبی، سبز و استفاده از مبلمان بژ یا سفید است بیشتر وسایل آن چوبی الهام‌گرفته از دریا هستند و معمولاً مقصد و هدف اصلی این طراحی ایجاد حس آرامش از دریا و ساحل در فرد ایجاد کند.

سبک دکوراسیون منزل ایران باستان 

از دیگر سبک‌های دکوراسیون منزل طراحی داخلی ایران باستان است که نگاهی به دوران هخامنشی و بعد از آن می‌اندازد. استفاده از پارامترهایی مانند سنگ مرمر بر روی دیوارهای داخلی و خارجی، حکاکی هخامنشی، استفاده از تندیس‌های هخامنشی باستان و به پالت رنگ‌های خنثی مانند سفید کرم در کنار یکدیگر و همین‌طور استفاده از رنگ‌های زرشکی و آبی ارغوانی در کنار رنگ‌های خنثی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن سبک است .

ستون‌های بلند و درب‌های سنگین و قالب‌های بلند مرمر بر روی دیوارها استفاده از سرستون‌های شیر و اسب بالدار که شما را یاد ایران باستان بیندازند مهم‌ترین نکته در استفاده از این نوع سبک داخلی است. درواقع هدف اصلی ایجاد اقتدار و هیبت امپراتوری ایران بوده که هنگام استفاده در سبک داخلی سرسخت بودن آن را بیان می‌کند.

سبک دکوراسیون منزل یونان باستان

یکی از انواع سبک‌های دکوراسیون منزل سبک یونانی است که مانند سبک دکوراسیون ایران باستان از عناصر مانند حکاکی‌ها، تندیس‌های مرمری باستانی و پالت‌های رنگ گرم و خنثی در کنار یکدیگر استفاده می‌کند. این سبک شبیه سبک ایران باستان بوده که هدف آن تقویت شکوه و عظمت آن است که معمولاً برخی از فیلم‌های تاریخی البته با کمی تغییرات این سبک را بازسازی کرده اند. 

تفاوت اصلی که در بین سبک دکوراسیون یونان و ایران باستان وجود دارد استفاده از اشکال منحنی است که در سبک یونان پرتکرار است که بیانگر پویایی و حرکت در فضا می‌باشد.

سبک دکوراسیون منزل مونوکروم

این سبک توجه به یک‌رنگ توجه دارد در واقع باید شما یک‌رنگ را انتخاب کرده و آن را استفاده کنید. از ساده‌ترین و سبک‌های دکوراسیون منزل بوده و مهم‌ترین پارامترهای استفاده آن آجر و یا چوب است. با وجود آنکه یکی از سخت‌ترین چیدمان های دکوراسیون را دارد بعد از چیدن می‌توانید نکته‌های ریز مربوط به هر رنگ را رعایت کنید. ممکن است استفاده از این سبک یکنواختی را در محیط ایجاد کند.

 اما استفاده از ۲ تصویر غلط رایج در سبک کروم باعث شده شما فقط از رنگ‌های بژ در این سبک استفاده کنید توجه داشته باشید و خود از هر رنگی مانند صورتی یا نارنجی یا آبی می‌تواند این چیدمان از یکنواختی در بیاورد گرچه این صبر معنای تک‌رنگ است اما شما نباید تنها از یک‌رنگ استفاده کنید بلکه از هم‌خانواده‌های آن رنگ نیز می‌توانید استفاده کرده و فضای دل‌نشین و آرومی را ایجاد کنیم به‌عبارت‌دیگر اتاقی که از رنگ‌های سرمه‌ای، آبی و کاروانی، آبی آسمانی کم‌رنگ و آبی تجارتی تزیین شده‌است می‌تواند بیانگر ۱ آرامش و ساده بودن خاصی درون خود باشد.

سبک دکوراسیون منزل نئوکلاسیک

این نوع ثبت تمامی ویژگی‌های اساسی سبک کلاسیک را درون خود داشته و با ترکیبی است و سبک کلاسیک و سبک مدرن توانسته تعبیر بهتری را از سبک دکوراسیون داخلی ایجاد کند. به‌عبارت‌دیگر سبک کلاسیک که هیچ‌گونه سادگی درون خود نداشت با استفاده از سبک مدرن توانسته از لحاظ بصری ساده‌تر عمل کرده و درعین لوکس بودن ساده بودن و گران‌قیمت بودن خود را نیز حفظ کند.

اساس طراحی سبک نئوکلاسیک خالص، خطوط روشن و هندسه ساده و استفاده از پالت‌های گرم و خنثی در کنار یکدیگر است. استفاده از پارامترهای چوب، چرم، شیشه، فلز از مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع سبک است.

انواع دکوراسیون منزل ایرانی

دکوراسیون منزل ایرانی ویژگی های منحصر فردی دارد که  آن را از بقیه طراحی ها متمایز میکند.

 انواع دکوراسیون منزل ایرانی بیشتر به سبک کلاسیک و سنتی تمایل پیدا کرده است که نه تنها زیبایی چشمگیری دارد بلکه جلوه ای باعظمت و با شکوه را به نمایش میگذارد.

در انواع دکوراسیون منزل ایرانی فرش یکی از عناصر و اصلی ترین نشانه های شناخت هنر و فرهنگ ایرانی در بین سایر ملل هاست.

معماری منزل:

معماری منزل ساده:همه ما دنبال دکوراسیون هایی هستیم که با استفاده از آن محیط کوچک خانمان را بزرگ تر نشان دهیم

معماری منزل به روش مینیمالیستی تابع یک قانون بوده کمتر یا بیشتراست که سبک مدرن و مینیمال محسوب می شود

برای کسانی که خواهان معماری منزل خلوت بوده و می خواهند از شلوغی رها شوند و معماری منزل شان همیشه شیک و باز باشد می توانند از این نوع بهره ببرند و با توجه به اینکه سبک مدرن دکوری زیادی در سبک خود دارد و تنوع بالایی دارد آنقدرها هم سبک خلوت و ساده ای نخواهد بود

در معماری منزل به منظور ایجاد زیبایی در کنار کارایی و رعایت کردن اصول معماری منزل که باعث راحتی آراستگی شود باید طراحی داخلی آن اصولی انجام گیرد. به فردی طراح گفته می شود که بتواند به صورت هنرمندانه و به کمک رنگ ها و قواعد معماری باعث جذابیت عناصر و اثاثیه داخلی ساختمان گردد. اصول هایی که در طراحی داخلی معماری منزل باید رعایت کرد تناسب و تعادل، یکپارچگی و ریتم  می باشد

استفاده از کاغذ دیواری و ایده های پیرامون آن:

کاغذ دیواری و استفاده از آن سالیان زیادی است که مورد توجه مردم قرار گرفته که با استفاده از آن طرحی زیبا و اثربخش بر روی دیوار خانه اجرا میگردد و مناسب کسانی است که امکان تمیز کردن و ترمیم  دیوار را ندارند و به رنگ های صنعتی حساسیت دارند و از مزایای آن این است که پس از نصب به راحتی قابل استفاده بوده و نیاز نیست مانند رنگ چند روزی در تماس با هوای آزاد باشد

یکی از معایب آن کثیف شدن کاغذ دیواریست که باید به کل تعویض میشد اما در مدل های جدید آن امکان تمیزکاری کاغذ دیواری وجود دارد و نیازی به تعویض ندارند و می توان قسمت کثیف شده را پاک نمود

کاغذ دیواری پذیرایی:

از مهمترین کاغذ دیواری های منزل کاغذ دیواری اتاق پذیرایی می باشد زیرا از مکان های اصلی خانه است و مهمانان به هنگام ورود ابتدا به آنجا وارد شده و انتخاب نوع کاغذ دیواری بیانگر شخصیت اصلی شماست 

 پس باید فضایی دلنشین و آرام بخش باشد و از کاغذ دیواری استفاده گردد که متناسب با دیگر اجزای اتاق پذیرایی باشد و پیشنهاد طراحان برای کاغذ دیواری دیوار پشت میز تلویزیون تیره بوده تا فضای آرامی و بدون اینکه چشم آسیب ببیند را برای بینندگان ایجاد نماید 

کاغذ دیواری اتاق نشیمن:

اتاق نشیمن از اتاق هایی است که بیشتر تایم خود را آنجا میگذرانیم پس توجه به آن و نوع کاغذ دیواری آن امری ضروری است 

بهتر است از کاغذ دیواری های روشن و یا رنگ های خنثی استفاده گردد تا جلوه خاصی ایجاد نماید و فضا را پر نور کند

جهت کسب اطلاعات و راهنمایی بیشتر جهت دکوراسیون منزل با کارشناسان حرفه ای رومو تماس حاصل نمایید و بصورت رایگان و تخصصی مشاوره بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *