هزینه بازسازی

هزینه بازسازی

 

هزینه بازسازی از لحاظ اقتصادی نسبت به هزینه ساخت مجدد بنا کمتر است به همین دلیل بسیاری از صاحبان ملک، بازسازی و نوسازی ساختمان را به تخریب کامل بنا ترجیح می‌ دهند. با توجه به هزینه بازسازی خانه، بهترین راه برای نوسازی، طراحی مجدد ساختمان داخلی است؛ مثل کف سازی و نصب پارکت، تعویض کاغذ دیواری، دکوراسیون داخلی آشپزخانه و تعویض کابینت آشپزخانه، کارگذاری سقف کاذب و بسیاری تغییرات دیگر

هر کسی که قصد انجام بازسازی خانه خود را داشته باشد، در اولین مرحله بحث هزینه  برایش برجسته تر از موضوعات دیگر است. بازسازی خانه به نسبت نوسازی و ساخت خانه جدید هزینه های کمتری در پی دارد.

برای همین است که افرادی که تمایل به ایجاد تغییراتی در محل زندگی خود دارند؛ روش بازسازی خانه را روشی کم هزینه تر و به صرفه تر از لحاظ اقتصادی می دانند. عوامل زیادی بر برآورد هزینه خانه نقش دارند.

هزینه بازسازی منزل

هزینه بازسازی منزل بر اساس نوع تعمیر مورد سنجش قرار میگیرد و بدون داشتن لیست کاملی از کارهایی که باید انجام گیرد نمیتوان به طور دقیق هزینه را تعیین کرد و وسعت کار و موادی که مورد استفاده قرار میگیرد میتواند به طور مستقیم تاثیر گذار باشد. نه تنها این دومورد بلکه موارد دیگری از قبیل زمانی که صرف اینکار میگردد و دستمزد استادکار و کارگرو پروژه ای بودن یا کار روزانه و ساعتی همگی بر هزینه بازسازی منزل تاثیر گذارند

قیمت بازسازی خانه

بازسازی خانه از جمله فعالیت‌هایی است که با بودجه‌های متفاوتی اجرا می‌شود. عواملی مثل سال ساخت بنا، مساحت کل و هدف بازسازی در تعیین قیمت بازسازی نقش دارند. هدف شما از بازسازی، فروش یا اجاره ملکتان هست؟ به بازسازی به چشم سرمایه‌گذاری نگاه می‌کنید؟ لوکس‌بودن برایتان اولویت دارد یا آرامش و امنیت خانه‌؟ 

پاسخ این سؤال‌ها، نوع خدمات و متریال مورد نیازتان را تعیین می‌کند. به همین دلیل تعیین سقف برای قیمت بازسازی خانه غیرممکن است. برای مثال اگر خانه شما به اصطلاح کلنگی باشد، احتمالا باید هزینه زیادی را صرف لوله‌کشی، برق‌کشی و زیرسازی بنا کنید؛ اگر بودجه شما کم باشد و خانه نیاز به تغییرات جدی نداشته باشد، می‌‎توانید روی بازسازی آشپزخانه به عنوان قلب خانه حساب باز کنید.

همیشه دنبال راهی بوده ایم که قیمت بازسازی خانه به صرفه باشد و بتوانیم تا حد الامکان آن را کاهش دهیم و بتوانیم با کمترین و زیبا ترین تغییرات در محل کار یا خانه خود ایجاد نماییم. گاهی بودجه در نظر گرفته شده برای بازسازی به حدی است ک نمی توان تمام بخش خانه ی ساختمان را بازسازی کرد و باید اولویت بندی نمود. یکی از مکان های اصلی و قلب اصلی خانه که آشپرخانه است به صرفه تر خواهد بود.هم چنین نمایانگر حس و حال اهالی خانه میباشد  واعضای خانه نیز وقت زیادی را در آن میگذارنند. پس به عنوان انتخاب اول برای بازسازی تا حد زیادی به صرفه خواهد بود زیرا نیاز به تغییر کابینت ها نخواهد بود و می توان با اندک تغییرتایت در درب آن و اضافه کردن بخش هایی به آن با کمترین قیمت بازسازی خانه را انجام داد

محاسبه هزینه بازسازی خانه 

روش محاسبه هزینه با توجه به نوع کار و مساحت متفاوت است. در ادامه محدوده قیمت‌ بازسازی خانه را بر حسب 1 متر آورده شده است.

البته قیمت‌گذاری برحسب متراژ (متر طول یا متر مربع) برای همه خدمات و قسمت‌های خانه صدق نمی‌کند. معمولا متخصصان ساخت‌وساز، صرف نظر از نوع خدمت، برای بازسازی فضاهای کوچک‌ مانند سرویس‌های بهداشتی، آشپزخانه قیمت نهایی را بعد از بازدید و به صورت مقطوع اعلام می‌کنند. اکثرا در این روش تعداد روزهای موردنیاز برای انجام کار و دستمزد 1 روز کاری را در نظر می‌گیرند. 

همچنین تعداد واحد‌های مورد نظر برای بازسازی در قیمت‌گذاری تأثیرگذارند. معمولا متخصصان برای چند واحد تخفیفی در نظر می‌گیرند.

در تعیین نقدینگی مورد نیاز برای نوسازی و بازسازی باید بخش های بسیار زیادی را در نظر گرفت . از این بخش های میتوان به هزینه طراحی سه بعدی ، هزینه تخریب ، هزینه دکوراسیون داخلی و مصالح ، دستمزد نیروهای پیمانکاری ، هزینه مجوزها و … اشاره داشت. البته این زیر جزئیات هزینه ها را نیازی نیست شما محاسبه کنید و میتوانید طی مشاوره با گروه معماری رومو براحتی هزینه کل بازسازی را تخمین بزنید .

در حال حاضر در بهار سال 1401 هزینه بازسازی ساختمان متری 2 الی 4 میلیون تومان برآورد می شود . البته این هزینه تخمینی بوده و میتواند این مبلغ کمتر یا بیشتر شود . این موضوع کاملا برحسب سطح بازسازی و متریال مورد استفاده متغیر میباشد

هزینه بازسازی خانه در سال  1401  

شرایط اقتصادی و تورم ها و نوسانات قیمت ها باعث شده که اجناس قیمت ثابت و معینی نداشته باشند و مدام در حال افزایش باشند.

مصالح ساختمانی نیز از این قاعده مثتثنی نیستند؛  و همین امر سبب شده تا هزینه بازسازی خانه ثابت نباشد و لحظه ای و روز به روز تغییر نماید.

برآورد هزینه بازسازی ساختمان

از پارامترهای مهم در هنگام برآورد هزینه بازسازی ساختمان می توان به جابه جایی دیوارها، ساخت اتاق های جدید، تغییر نقشه ساختمان، تعمیر و تغییر سرویس های بهداشتی و تغییر کابینت های آشپزخانه، تغییر کاشی و سرامیک ها، ایجاد و یا تغییر کفپوش و پارکت میباشد که در زمان برآورد هزینه بازسازی ساختمان توسط تیم متخصص صورت میگیرد.

هزینه طراحی معماری

انتخاب نوع کاغذ دیواری در هزینه طراحی معماری موثر است و معماران دکوراسیون داخلی و مالکان ساختمان اگر قصد استفاده از کاغذ دیواری را دارند باید هزینه های این کار را در نظر بگیرند زیرا کاغد دیواری از عوامل مهم و تاثیر گذار بر هزینه بازسازی ساختمان و هزینه طراحی معماری به حساب می آید

 

جهت کسب اطلاعات و راهنمایی بیشتر جهت بازسازی خانه با کارشناسان حرفه ای رومو تماس حاصل نمایید و بصورت رایگان و تخصصی مشاوره بگیرید.

 

آیا هزینه های بازسازی در سال ۱۴۰۲ کاهش می یابد؟

یک شرکت مشاوره هشدار داده است که قیمت مواد در سال آینده کاهش نخواهد یافت، زیرا مشکلات زنجیره تامین و هزینه های بالای تولید همچنان به صنعت ضربه می زند.

چگونه بودجه ای برای بازسازی خانه در نظر می گیرید؟

برای به دست آوردن یک ایده تقریبی از هزینه بازسازی شما، ارزش کل خانه خود را در نظر بگیرید . شما نمی خواهید بیش از 10 تا 15 درصد از ارزش خانه خود را برای یک اتاق خرج کنید. اگر بیشتر هزینه کنید، ارزش بازسازی متناسب با ارزش خانه شما افزایش پیدا نمی کند.

چه بازسازی هایی بیشترین ارزش را ایجاد می کنند؟

بازسازی که به گفته کارشناسان املاک و مستغلات ارزش خانه شما را بیشتر می کند:

  • یک افزونه ایجاد کنید. همانطور که خانواده شما بزرگ می شود، چرا نباید خانه شما…
  • آشپزخانه خود را از نو بسازید
  • حمام را بازسازی کنید
  • تهویه مطبوع خانه خود را به روز کنید
  • تقویت فضای زندگی در فضای باز
  • خانه خود را در دسترس تر کنید
  • چراغ های خود را به روز کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *